Doktor Pevrul Tana'nın ölümüyle ilgili sağlık personeli ifade verdi

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi Sağlık Ocağı’nda aile hekimi olarak görev yapan ve dün başına poşet geçirilmiş olarak ölü bulunan 25 yaşındaki Dr. Pevrul Tana’nın cenazesi, Şemdinli Devlet Hastanesi’ndeki otopsinin ardından Hakkari Devlet Hastanesi’ne gönderildi. Polis olayla ilgili Tana’nın çalıştığı sağlık ocağındaki hemşire ve doktorların ifadesine başvurdu.

Doktor Pevrul Tana'nın ölümüyle ilgili sağlık personeli ifade verdi
Azer DEMİR / ŞEMDİNLİ HABER

Şemdinli İlçesi Sağlık Ocağı’nda aile hekimi olarak görev yapan ve dün başına poşet geçirilmiş olarak ölü bulunan 25 yaşındaki Dr. Pevrul Tana’nın cenazesi, Şemdinli Devlet Hastanesi’ndeki otopsinin ardından Hakkari Devlet Hastanesi’ne gönderildi. Polis olayla ilgili Tana’nın çalıştığı sağlık ocağındaki hemşire ve doktorların ifadesine başvurdu.

Şemdinli’ye ilk görev yeri olarak atananaile hekimi Dr. Pevrul Tana bir hafta önce memleketi Konya’ya gitmek üzere kurumundan izin aldı. Mesai arkadaşları onun Konya’ya gittiğini biliyordu. Ancak Dr. Tana’nın oturduğuCumhuriyet Caddesi üzerindeki 7 katlı apartmanın 6’ncı katından kötü kokular gelmesi üzerine komşuları durumu polise bildirdi. Kapı kırılarak içeri giren polisler Dr.PevrulTana’nın başına poşet geçirilmiş ve çürümeye yüz tutan cesediyle karşılaştı.


Dr. Tana’nınilk otopsisi Şemdinli Devlet Hastanesi’nde yapıldıktan sonra cenaze detaylı otopsi için Hakkari Devlet Hastanesi’ne gönderildi.

Genç doktor, başına poşet geçirilmiş olarak evinde ölü bulunduGenç doktor, başına poşet geçirilmiş olarak evinde ölü bulundu


Aile hekimi Dr. Pevrul Tana’nın cinayete mi kurban gittiği, intihar mı ettiğinin belirlenmesi için soruşturma başlatıldı.İfadelerine başvurulansağlık ocağındaki doktor, hemşire ve diğer personel,ile yakın arkadaşları da Dr. Tana’nın izin aldığını ve memleketine gittiğini bildiklerini söyledi.

Bu arada Konya’dan gelen Dr. Pevrul Tana’nın ağabeyisavcılık ve emniyet yetkilileri ile görüştü.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2017, 17:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER