Berat Albayrak'ın görevden aldığı bürokratlara Erdoğan'dan atama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün Sayıştay savcılıklarına 4 atama yaptı. Atanan isimlerden bazıları istifa eden Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından daha önce görevden alınan isimler.

Berat Albayrak'ın görevden aldığı bürokratlara Erdoğan'dan atama

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzaladığı son atamalar içerisinde Berat Albayrak döneminde Hazine ve Maliye Bakanlığı’dan görevden alınan bazı bürokratlar da yer aldı.

Geçen ocak ayında Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda çok sayıda bürokrat görevden alınmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayıyla gerçekleşen görevden alınma kararları 8 Ocak’taki Resmi Gazete’de yayımlandı.

Görevden alınan 20’ye yakın üst düzey bürokrat arasında Kamu Mali Yönetim ve Dönüşüm Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Ali Karatürk de vardı. Karatürk dün Cumhurbaşkanı tarafından Sayıştay Savcılığı’na atandı.

Cumhuriyet'ten Mustafa Çakır'ın haberine göre, yine 8 Ocak'ta görevdev alınan Milli Piyango İdaresi Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Çolak'a da yeni görev verildi. Çolak dün Erdoğan tarafından Sayıştay Savcısı olarak atandı. Savcılığa atanan bir diğer isim Ertan Erüz, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda yönetici olarak görev yapmıştı. Mustafa İlhan da Sayıştay Savcısı olarak atandı. / DUVAR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER