TÜİK asgari ücret hesaplaması için rakamları paylaştı

TÜİK işçinin bir aylık gıda harcaması için hesapladığı rakamları paylaştı: Ağır statüdeki işlerde 2 bin 331 TL, orta statüde 2 bin 86 TL, hafif statüde bin 940 TL olarak hesaplandı.

TÜİK asgari ücret hesaplaması için rakamları paylaştı
Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun bugün yapılacak üçüncü toplantısında TÜİK bir işçinin aylık gıda harcamasına ilişkin rakamlar paylaştı.

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu’nun ev sahipliğinde ve Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder’in başkanlığında yapılan toplantıda, işveren heyetine TİSK Genel Sekreteri Akansel Koç, işçi heyetine ise Türk-İş Genel Eğitim Sekreteri Nazmi Irgat başkanlık ediyor.

Toplantıda, TÜİK temsilcileri, asgari ücret tespitinde dikkate alınan, bir işçinin aylık gıda harcama tutarını Asgari Ücret Tespit Komisyonu’yla paylaştı. Buna göre, bir işçinin aylık gıda harcaması, ağır statüdeki işlerde 2 bin 331 TL, orta statüde 2 bin 86 TL, hafif statüde bin 940 TL olarak hesaplandı. Asgari ücret tespit komisyonu, ilk toplantısını 2 Aralık’ta Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda ikinci toplantısını ise 10 Aralık’ta Türk-İş’te gerçekleştirmişti. / DUVAR

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2019, 10:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER