Akaryakıt fiyatları: Altı günde dördüncü zam

Bu hafta üst üste 3 kez zamlanan akaryakıt fiyatları için bir fiyat artışı daha yapılması bekleniyor. Salı gününden geçerli olmak üzerine motorin fiyatları 1,39 lira zamlanacak.

Akaryakıt fiyatları: Altı günde dördüncü zam

Motorin ve benzin fiyatları indirim ve zam haberleri ile milyonlarca sürücünün takibinde kalmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta 3 gün üst üste zamlanan akaryakıt fiyatları için Salı gününden geçerli olmak üzere bir zam daha gelmesi bekleniyor.

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı üretici ülkelerden oluşan OPEC+ grubunun kasım ayından itibaren günlük 2 milyon varillik üretim kesintisi kararının ardından arz endişelerinin piyasalarda zemin kazanmasıyla hızla yükselen petrol fiyatları, akaryakıt zamlarını da beraberinde getirdi.

Petrolün yükselmesiyle 3 haftalık sessizliğini bozan akaryakıt fiyatları hafta içi üst üste 3 kez zamlandı.

Çarşamba günü motorine 1 lira 10 kuruş, benzine 62 kuruş zam gelmişti. Perşembe ise benzinin litresi 74 kuruş, motorinin litresi ise 1 lira 39 kuruş arttı..

Son olarak dün motorin grubunda 1,53 TL fiyat artışı yaşandı.

Pazartesi gece yarısından geçerli olmak üzere motorin grubuna 1 lira 39 kuruşluk yeni bir zam daha yapılacak. Zamla birlikte motorin litre fiyatı 6 günde 4’üncü kez artacak.

Böylece motorin fiyatları 5,41 lira zamlanmış olacak. Benzin fiyatı ise değişmeyecek.

İSTANBUL

Benzin: 20,63 TL
Motorin: 27,11 TL

ANKARA

Benzin: 20,76 TL
Motorin: 27,21 TL

İZMİR

Benzin: 20,74 TL
Motorin: 27,25 TL

Akaryakıt zamlarına bir tepki de CHP Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı'dan geldi. Salıcı, "Altı gün içinde pazartesi günü itibarıyla mazota dördüncü kere zam gelmiş olacak. Türkiye’yi yönetemeyen, savrulan, kendi hikayesinden kopmuş bir iktidarla karşı karşıyayız. Ama bunu hep beraber, tek tek, sokakta çalışarak, partimizi daha fazla büyüterek, Cumhuriyet Halk Partisi’ne katılmak isteyen tüm yurttaşlarımıza kucak açarak, bu mücadeleyi beraber vererek kazanacağız" dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER