Ardahan'ı hortum vurdu

Ardahan'da meydana gelen hortum bazı evleri yıktı, binaların çatılarını uçurdu.

Ardahan'ı hortum vurdu
Hortumun vurduğu mahallelerde incelemelerde bulunan Vali Ahmet Deniz, olayda herhangi bir can kaybı olmadığını açıkladı.

Ardahan'da bugün öğleden sonra başlayan sağanak yağmurun ardından Yeni Mahalle ve Karagöl Mahallelerinde hortum kendini gösterdi. Hortumun etkisiyle çok sayıda binanın çatısı uçtu, evlerin camları kırıldı. Elektrik tellerinin koptuğu afette çatılardaki güneş enerji sistemleri de yerle bir oldu. Hortumun bir anda geldiğini söyleyen mahalleliler "Hava aniden bozdu ve çok fazla yağmur yağdı. Daha sonra birbiri ardına çatılar uçmaya başladı. Camlarımız kırıldı. Güneş enerji sistemlerimiz yere savruldu. Komşularımızın evleri yıkıldı. O anlar çok korkunçtu" dedi.

Hortumun etkili olduğu mahallerlerde incelemelerde bulunan Vali Ahmet Deniz, olayda herhangi bir can kaybının yaşanmadığını belirtti. Hasar tespit çalışmasının yapıldığını kaydeden Vali Deniz, zararların giderileceğini söyledi.

İl Acil Durum ve Afet Müdürlüğü yetkilileri de,evleri hasar gören vatandaşlar için yardım çadırlarının kurulacağını, evleri tamamen yıkılan vatandaşları da öğretmenevinde konuk edileceğini belirtti. / dha
Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2014, 21:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER