Emek Partisi'de Demirtaş'a Destek Verecek

EMEK Partisi Eskişehir İl Başkanı İbrahim Akgün, yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Selahattin Demirtaş'ı destekleyeceklerini bildirdi.

EMEK Partisi Eskişehir İl Başkanı İbrahim Akgün, Selahattin Demirtaş'a Cumhurbaşkanlığı seçimimlerinde destek vereceklerini açıklayarak, "Seçilecek şahsiyet devletin başkanı mı olacak? Halkın ihtiyaçlarını ve beklentilerini gören Cumhurbaşkanı mı olacak?" sorusunu sordu. Akgün, "Asıl mesele budur. Yurttaşları, din, Milliyet, cins ayrımı yapmadan eşit gören, bütün dinlere, mezheplere ve inanışlara eşit mesafede ve saygılı olan, ezilen, sömürülen baskı altında olan yurttaşlara destek olan, onların haklarını savunan olmalıdır" dedi.

"DEMİRTAŞ'A DESTEK İSTEDİ"

Demirtaş'a destek isteyen Akgün, şöyle devam etti: "Gerçek laikliği, din ve inanç özgürlüğünü benimseyen her yurttaşın istediği gibi yaşama hakkını güvence altına almayı benimseyen olmalıdır. Doğaya, tarihi ve kültürel varlıklara sahip çıkan, koruyan, çevreci bir bakış açısına sahip olan olmalıdır. Emek Partisi Eskişehir il örgütü olarak; bütün emekçileri, kadınları, gençleri, ezilen din ve mezhebe mensup kişileri, demokratları Demirtaş'a oy vermeye, Demirtaş'ın seçim çalışmasına katılmaya ve desteklemeye çağırıyoruz." / ajanslar

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2014, 12:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER