Arınç: Türkiye'den IŞİD'e bin civarında genç katıldı

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, IŞİD’e yalnızca Avrupa, Amerika ve diğer ülkelerden değil Türkiye’den de katılımlar olduğunu belirterek sayılarının şu anda bin civarında olduğunu zannettiğimiz bu gençlerde aldatılarak götürülüyor” dedi.

Arınç: Türkiye'den IŞİD'e bin civarında genç katıldı

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AK Parti Bursa İl Gençlik Kolları Başkanlığı 4. Olağan Kongresine katıldı. burada yaptığı konuşmada IŞİD’e yalnızca Avrupa, Amerika ve diğer ülkelerden değil Türkiye’den de katılımlar olduğunu belirterek sayılarının şu anda bin civarında olduğunu zannettiğimiz bu gençlerde aldatılarak götürülüyor” dedi.

Arınç’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“Sol gençlerden istifade eder”

“Mesela bizde gençlere önem veririz. Oysa solda gençlerden istifade eder, gençleri kullanır. Gençlerin de heyecanı ve yüreklerindeki duygular genelde istismar edilir.

“Sokaklara dolarlar, sol kollarını kaldırırlar, avazları çıktığı kadar bağırırlar. Sonra onları eyleme gönderirler. Bazılarının ellerine taş verirler, bazılarının ellerine silah verirler. Ortalığı yakıp, yıkarlar.

“Batıl ideolojilerin esiri olmuş gençlerle, siyasilerin kullandığı gençler her ülke için zararlıdır. Biz gençlerimizi böyle görmek istemiyoruz.

“IŞİD’e Türkiye’den bin civarında genç katıldı”

“Hayret ediyorsunuz ki; bu cinayetleri işleyenler için Rusya’dan, İngiltere’den, Amerika’dan, batı Avrupa’dan gençler akın akın katılmak üzere gidiyorlar. Bu nasıl bir batıl inançtır ki insan olmak hasebiyle, insanı sevmesi gerekenler ellerinde bıçakla her gün insan boğazlayabiliyorlar.

“Bu kötü insanların, kötü bir eğitim, kötü bir propagandanın, kötü bir çalışmanın ürünüdür. Zannetmeyin ki IŞİD’e katılanlar sadece Avrupa’dan, Amerika’nın bazı ülkelerinden veya Çeçenistan’dan veya Kazakistan’dan değildir ok yakınımızdan, Yalova’dan, bir başka yerden bir başka yerden.

“Sorumlu bir arkadaşınız olarak söylüyorum; sayılarının şu anda bin civarında olduğunu zannettiğimiz bu gençlerde aldatılarak götürülüyor. Sonra öldüklerini haber alıyoruz da şu şehirden gitmişti, anası bas bası da filandı diyorlar. Ne olur gençlerimize sahip çıkalım.”

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2015, 18:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER