Başbakan Erdoğan'dan 17 Aralık Tahliyelerine İlk Yorum

Başbakan Erdoğan, bakan çocukları ve Zarrab'ın tahliyesiyle ilgili, "Er geç hak yerini bulacaktır diye bir temennim vardı ve hak yerini buldu" dedi.

Başbakan Erdoğan'dan 17 Aralık Tahliyelerine İlk Yorum
17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturması kapsamında tutuklu bulunan Bakan çocukları ve Reza Zarrab hakkında tahliye kararı verildi. Soruşturma kapsamında hiç tutuklu isim kalmadı. Başbakan Erdoğan tahliyelerle ilgili, "Adaletin yerini bulacağını biliyordum" dedi.


BAŞBAKAN: HAK YERİNİ BULDU

Başbakan Erdoğan, 17 Aralık yolsuzluk operasyonunda tahliye olan eski bakan çocukları Barış GülerKaan Çağlayan ve Reza Zarrab'la birlikte 5 kişinin tahliyesine ilişkin, "Bir kısım paralel yargı maalesef çok haksız mesneti olmayan adımlar attılar ve şu anda ben er geç hak yerini bulacaktır diye bir temennim vardı ve hak yerini buldu. Temenni ederim ki buna benzer birçok mağdur olan insanlar vardı o mağdur olan insanlar da hakkın tecellisiyle bu hapishanelerden bir an önce çıkma imkanı yakalasınlar." şeklinde konuştu.

"BİZİM MÜDAHALEMİZ SÖZ KONUSU DEĞİL"

Erdoğan, "Bu, tabii bir yargı sürecidir. Buraya yürütme olarak, bir başbakan olarak bizim müdahale imkanımız söz konusu değil ama bugün mevcut gelişme inşallah birçok şeylerin önünün açıldığını veya açılacağını gösteriyor. Temennim odur ki bundan sonra bu iş süratle gelişsin, bu mağdurların da durumu bir çözüme kavuşsun." dedi. / dha

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2014, 18:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER