Bir maden işçisi yaşamını yitirdi

Bursa'nın Harmancık ilçesinde bulunan bir maden ocağında meydana gelen göçükte bir işçi yaşamını yitirdi, bir işçi ağır yaralandı.

Bir maden işçisi yaşamını yitirdi

Bursa'nın Harmancık ilçesinde bulunan Hayri Öğelman Krom Maden Ocağı'nda göçükr meydana geldi. Göçükte Mustafa Evren isimli işçi yaşamını yitirirken, Ramazan Alçı isimli işçi ise ağır yaralandı.

Olay, akşam sıralarında Harmancık'ın Yolçatı Mevkii'nde 30 işçinin çalıştığı Hayri Öğelman Krom Maden Ocağı'nda meydana geldi. Zeminden 40 metre derinlikte işçilerin çalıştığı sırada henüz belirlenemeyen bir nedenle göçük meydana geldi. Çok sayıda ambulansın olay yerine gönderildiği göçükte, işçilerden 45 yaşındaki Mustafa Evren yaşamını yitirirken, Ramazan Alçı ise yaralı olarak kurtarıldı. Kütahya'nın Tavşanlı ilçesine bağlı Balı köyünde oturan ve emekli olduktan sonra tekrar çalışma ihtiyacı duyan Mustafa Evren'in cenazesi, otopsi yapılmak üzere Bursa Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı. Hastaneye kaldırılan Alçı'nın hayati tehlikesinin bulunduğu bildirildi. 

Bu arada, Hayri Öğelman Krom Madeni'ndeki krom çıkarma çalışmalarını son bir aydır taşeron bir şirketin gerçekleştirdiği öne sürüldü.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2015, 13:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER