Birlik'in cenazesini sürükleyen polislere kademe durdurma cezası

Şırnak'ta geçen Ekim ayında Hacı Lokman Birlik’in cenazesini iple zırhlı aracın arkasına bağlayarak yerde sürükleyen polislere 16 ay kademe ilerlemesinin durdurulması cezası verildi.

Birlik'in cenazesini sürükleyen polislere kademe durdurma cezası

Şırnak’ta 2 Ekim 2015 günü polisler tarafından vurularak öldürülen Hacı Lokman Birlik’in cenazesini zırhlı aracın arkasına bağlayarak sürükleyen polislere 16 ay kademe ilerlemesinin durdurulması cezası verildi.

İçişleri Bakanlığı’nın Hacı Lokman Birlik’in öldürüldükten sonra cenazesinin yerlerde sürüklenmesiyle ilgili başlattığı inceleme sonrasında
zırhlı araçta bulunan iki özel harekatçı polis açığa alınmıştı.

Cumhuriyet’ten Alican Uludağ’ın haberine göre, Emniyet Genel Müdürlüğü, olayla ilgili yaptığı idari soruşturma sonucunda polis memurları İ. A. A. ve H. C. Y., hakkında “Hizmet içinde resmi sıfatının gerektirdiği saygınlığı ve güven duygusunu sarsacak eylem ve davranışlarda bulunmak” fiilinden 16 ay uzun süreli kademe ilerlemesinin durdurulması cezası verildi.

Polis A. G. hakkında “Amir ve üstlerine iletilmesi gereken bilgi ve buyrukları, zamanında iletmemek ya da gizlemek” iddiasıyla 4 ay kısa süreli kademe ilerlemesinin durdurulmasına karar veren emniyet, polis F. K’ye ise “Hizmet dışında resmi sıfatının gerektirdiği saygınlığı ve güven duygusunu sarsacak eylem ve davranışlarda bulunmak” iddiasıyla 6 ay kısa süreli durdurma yaptırımı uyguladı.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2016, 17:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER