Demirtaş 7 Aralık'ta yargılanmaya başlanacak

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın duruşma tarihi belli oldu. Demirtaş 13 ay sonra, 7 Aralık'ta mahkemeye çıkacak.

Demirtaş 7 Aralık'ta yargılanmaya başlanacak
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında 4 Kasım 2016 tarihinden beri tutuklu bulunan HDP Eş Genel başkanı Selahattin Demirtaş’ın tutuklu olduğu davada duruşma tarihi belli oldu. Demirtaş, 7 Aralık’ta Ankara 19’uncu Ağır Ceza Mahkemesinde tutuklu olduğu davada ilk kez yargılanmaya başlanacak.


Demirtaş’ın tutuklu olduğu dava Diyarbakır’da açılmış sonra güvenlik gerekçesiyle Ankara 19’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’ne gitmişti. Söz konusu mahkeme, davanın 6-8 Ekim olayları dosyası ile birleştirilmesini istemiş ve dosya uzun süre mahkemeler arasında gidip gelmişti. Ankara Bölge Adliye Mahkemesi, Demirtaş’ın dosyasının 6-8 Ekim olayları ile birleştirilmesi talebini reddederek dosyayı 19’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’ne göndermişti. Mahkeme, Demirtaş’ın tutuklu olduğu dava için duruşma tarihini 7 Aralık 2017 olarak belirledi. Demirtaş, tutuklandığı günden 13 ay 3 gün sonra mahkeme karşısına çıkmış olacak. (DHA)

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2017, 20:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER