Demirtaş'tan Talabani'ye başsağlığı mesajı: Yeri doldurulamaz

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Celal Talabani'nin vefatı dolayısıyla başsağlığı mesajı yayınladı. Demirtaş, 'Talabani'nin hayatını Kürt halkının eşitlik ve özgürlük mücadelesine adadığına' vurgu yaptı.

Demirtaş'tan Talabani'ye başsağlığı mesajı: Yeri doldurulamaz
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Irak’ın eski cumhurbaşkanı ve Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nin önde gelen partilerinden Kürdistan Yurtseverler Birliği’nin (KYB) lideri Celal Talabani’yle en son geçen yıl Süleymaniye’de görüştüğünü belirterek, “Kalbimde derin bir yeri olan Mam Celal’in hayatını kaybetmesinden büyük üzüntü duydum” dedi.

Talabani’nin vefatı dolasıyla başsağlığı mesajı yayınlayan Demirtaş, Talabani’nin yaşadığı tüm baskı ve zulme rağmen hayatı boyunca cesaret ve kararlılıkla, mücadelesinden asla taviz vermeden yürüdüğünü ifade etti.

“Bütün hayatını Kürt halkının eşitlik ve özgürlük mücadelesine adayan Celal Talabani’nin aramızdan ayrılması sadece Kürtler için değil bütün insanlık ailesi için de büyük bir üzüntüye neden olmuştur” açıklamasında bulunan Demirtaş, “Yeri asla doldurulamayacak olan Celal Talabani’ye Allah’tan rahmet; ailesine, Kürt halkına ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2017, 11:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER