Dersim Belediye Başkanı Maçoğlu: İlk güne göre daha iyi hissediyorum

Korona virüsüne yakalanan Dersim Belediye Başkanı Maçoğlu sağlık durumuyla ilgili açıklamalarda bulundu: İlk güne oranla daha iyi hissediyorum.

Dersim Belediye Başkanı Maçoğlu: İlk güne göre daha iyi hissediyorum
Korona virüsü tedavisi gören Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Şu an kendimi ilk güne oranla daha iyi hissediyorum” dedi.

‘DOKTORLAR VE SAĞLIK EMEKÇİLERİ ÇOK İYİ BİR TEDAVİ UYGULADI’

Yeni tip korona virüsüne yakalanan Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, sosyal medya hesabı Twitter’dan sağlık durumu hakkında bilgi verdi. “Şu an kendimi ilk güne oranla daha iyi hissediyorum” diyen Maçoğlu, “Doktorlar ve sağlık emekçisi arkadaşlarımız çok iyi bir tedavi süreci uyguladı. Bütün doktorlara, sağlık emekçilerine burada tedavi gören hastalara gösterdikleri ilgiden dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu süreçte yüreği bizimle, ailemle olan herkese sonsuz teşekkür…” dedi.

Maçoğlu, 22 Haziran’da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, korona virüsü testinin pozitif çıktığını ve tedavisinin başladığını duyurmuştu. Maçoğlu, son günlerde birçok cenaze törenine katıldığını ve virüsü kimden kaptığını bilmediğini kaydetmiş ve şunları söylemişti:

“Korona virüsünü kimden kaptığımı bilmiyorum ama son günlerde birçok cenaze törenine katıldım. 13 Haziran günü Fransa’da havuzda boğularak hayatını kaybeden Dilek Yücetepe ve iki oğlunun cenaze törenine katıldım. Cenaze töreninde Dilek Yücetepe’nin eşi Muharrem Yücetepe ile yakın temasımız oldu. Son bir hafta içinde Tunceli ve Pülümür’de iki vatandaşın cenaze törenine katıldım. En son pazar günü Erzincan’a gidip geldikten sonra dün gece yarısı ateşim 39 dereceye kadar çıktı. Sabah hastaneye giderek test yaptırdım ve akşam saatlerinde test pozitif çıktı. Şu an hastanedeyim. Bütün kontrollerim yapıldı. Boğazım ağrıyor, durumum iyi. Akciğer filmim ve kan tahlillerim çok iyi çıktı. Şu an endişe edecek bir durum yok. Bir süre tedavim hastanede devam edecek. Boğaz ağrısı dışında bir şikayetim yok. Arkadaşlarım yakın temas kurduğum herkesin listesini çıkarıyor.” / DUVAR

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2020, 16:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER