Emniyet'ten 25 sosyal medya kullanıcısına 'provokatif paylaşım' işlemi

Emniyet: Patlamanın ardından "korku ve panik yaratmak amacı barındıran provokatif içerikli paylaşımlar yaptığı değerlendirilen" 25 kişinin tespiti yapılmış, ilgili makamlara gönderilmiştir.

Emniyet'ten 25 sosyal medya kullanıcısına 'provokatif paylaşım' işlemi

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) , İstanbul Beyoğlu'nda 6 kişinin vefatına 81 kişinin yaralanmasına neden olan patlamayla ilgili sosyal medya platformlarındaki 'pkovokatif' paylaşımlmara ilişkin açıklama yaptı. 

'Sanal devriye'de 25 kişinin tespit edildiğini duyuran EGM'den yapılan açıklama şöyle: "Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve bağlı il birimlerince, kanunların verdiği yetki ve sorumluluk çerçevesinde, suç ve suçlularla mücadele amacıyla internet ortamında 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetleri yürütülmektedir.

Bu kapsamda 13.11.2022 tarihinde İstanbul/Beyoğlu’nda meydana gelen “Patlama” olayına yönelik sosyal medya platformlarında, vatandaşlarımız arasında korku ve panik yaratmak amacı barındıran, vatandaşlarımızı kin, nefret ve düşmanlığa alenen tahrik eden provokatif içerikli paylaşımlarda bulunduğu değerlendirilen 25 hesap yöneticisinin tespiti yapılmış, ilgili makamlara gönderilmiştir."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER