Erdoğan: Havalimanındaki saldırı büyük ihtimalle IŞİD'in

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk Havalimanı’ndaki saldırıyla ilgili,”Büyük ihtimalle DAEŞ olduğu ortada. Bunlar İslam adına böyle bir şeyi yaptıklarını söylüyor. Bunların İslam’la filan alakası yok. Bunların yeri cehennemdir” dedi.

Erdoğan: Havalimanındaki saldırı büyük ihtimalle IŞİD'in

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fethiye-Hasan Gümüşdağ Camii’nin açılışında konuştu.

Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

“Her geçen gün daha ileriye gidiyoruz”

“Bizi bölmek isteyenler hedeflerine ulaşamayacaktır. İnşallah bu birlikteliğimiz dalga dalga tüm Türkiye’ye yayılıyor, yayılacak.

“Her geçen gün daha ileriye gidiyoruz, daha ileriye gideceğiz. Zira muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmak lafla olmaz. Üreterek olur, yatırımlarla olur, altyapısıyla olur, üst yapısıyla olur.”

“Bunların yeri cehennem”

“Havalimanında olanı görüyorsunuz ve büyük ihtimalle DAEŞ olduğu ortada. Bunlar İslam adına böyle bir şeyi yaptıklarını söylüyor. Bunların İslam’la filan alakası yok. Bunların yeri cehennemdir.

“Çünkü bu dünyada bir kişiyi öldüren tüm alemi öldürmüş gibidir. Bu insanlar günahsız, çocuk, kadın, yaşlı… Bir yolculuk yapıyorlar, hiçbir şeyden haberleri yok ve ölümle karşı karşıya kalıyorlar. Buna hakkınız yok.”

“Dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla hesap verecekler”

“İnşallah bu işi er veya geç bitireceğiz. Huzurlu günlerimiz yakındır. Bunların benim Kürt kardeşlerimi sevmek gibi bir dertleri de yok.

“Tam aksine bunlar onların düşmanı ve bugüne kadar o bölgede yaptıkları hiçbir şey de yok. Şimdi dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla birlikte tek tek hesabı verecekler.

“Ucube inşaatlar yaptık”

“İstanbul’un güzelliğine çok yanlışlar yaptık. Ucube inşaatlar yaptık. ‘Gelin birçok yerde kentsel dönüşüm yapalım’ diyoruz. 6 katlı evi var, diyor ki ‘6 çocuğum var.’ Ya olmasın demiyorum ama bu kadar yüksek olmasın.

“Allah göstermesin bir deprem olsa o depreme dayanıklı olmayan binalar var. Onları şimdiden yıkalım ki depreme dayanıklı binalar olsun. Bu kentsel dönüşümleri yapalım. Dost acı söyler ama gerçeği söyler.”

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2016, 10:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER