Erdoğan'ın Adı Erciş'te Caddeden Kaldırıldı

Van'ın Erciş İlçesi'ndeki Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı'nın adı, belediye meclisi kararıyla Celadet Ali Bedirhan olarak değiştirildi.

Erdoğan'ın Adı Erciş'te Caddeden Kaldırıldı
Van Erciş Belediyesi Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı'nın adını, belediye meclisi kararıyla Celadet Ali Bedirxan olarak değiştirdi.

ERDOĞAN'IN ADINI KALDIRDILAR

Erciş İlçesi'nin BDP'li yeni belediyesi meclis kararıyla bir cadde ile bir bulvarın isimleri değiştirildi. Adnan Menderes Mahallesi'ndeki Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı'nın adı Kürt yazar ve siyasetçi Celadet Ali Bedirxan adı verildi. Ebubekir Çiftçi Caddesi'nin adı da Mem u Zin'in yazadı Ahmed-i Hani olarak değişti. Zilah Caddesi'ne de Kürtçe tabela asıldı.

"ERCİŞ KENDİ ÖZÜNE DÖNECEK"

BDP'li Erciş Belediye Başkanı Diba Keskin, Bedirxan'ın Kürt dil tarihi açısından çok önemli bir isim olduğuna dikkat çekerek, "Erciş, tarih boyunca ilk defa kendi özüne dönecek bir isme kavuştu. Böyle büyük bir aydının isimini buraya vermek bizler, belediye meclisi için bir onurdur. Başbakanın ismi Türkiye'de her yerde var. Fazlasıyla var. Başbakan,Türkiye'nin bir lideridir. Burada bir Kürt, orada bir Çerkez, başka bir yerde Laz, Arap, Farisi ismi muhakkak olmalıdır" dedi.
Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2014, 11:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
öz ercişli
öz ercişli - 10 yıl Önce

belediye başkanı sen ercişin tarihini nerden biliyorsun sen ercişlimisin ama bu sizede kalmayacak en fazla 4 yıl daha durursun o koltukta

SIRADAKİ HABER