Eylem Gülçin Kanık'ın cenazesini annesi aldı

Didim'de öldürüldükten sonra cesedi yakılan Eylem Gülçin Kanık'ın cenazesi, İzmir Adli Tıp Kurumu'ndan, annesi Esin Kanık tarafından alındı. Kanık, Bursa'da toprağa verilecek.

Eylem Gülçin Kanık'ın cenazesini annesi aldı
Aydın’ın Didim İlçesi’nde öldürüldükten sonra cesedi yakılarak makilik alana atılan 37 yaşındaki Eylem Gülçin Kanık’ın cenazesini annesi aldı. Sahip çıkan olmadığı için 17 gündür Adli Tıp’ta bekleyen Kanık’ın cenazesi kimsesizler mezarlığına defnedilecekti.


7 Ekim Cumartesi günü Çamlı Mahallesi Manastır Koyu mevkiinden geçenler, makili alanda yerde yanmış bir kadın cesedi gördü. İhbar üzerine gelen polis ekipleri, çevrede güvenlik önlemi aldı. Kime ait olduğu belirlenemeyen yanmış ceset, savcının incelemesinin ardından otopsi ve kimlik tespiti için İzmir Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi. Çalışmalar sonucu cesedin, Eylem Gülçin Kanık’a ait olduğu belirlendi. Cinayetle ilgili gözaltına alınan E.D., S.Ç., 41 yaşındaki M.K. ve oğulları 17 yaşındaki G.K. ile 16 yaşındaki Y.K., sevk edildikleri adliyede tutuklandı.

Butik işlettiği öğrenilen iki çocuk annesi Eylem Gülçin, hakkındaki 6 yıl kesinleşmiş hapis cezası nedeniyle deniz yoluyla Yunanistan’a geçmek için anlaştığı kişilerce öldürülmüştü. Gülçin’in yanındaki 250 bin euro için öldürüldüğü öne sürülmüştü.

BURSA’DA DEFNEDİLECEK

Cinayetin ardından, İzmir Adli Tıp Kurumu’nda bulunan ceset ile Kanık’ın annesinden alınan DNA örnekleri karşılaştırıldı ve uyumlu olduğu saptandı.

Kanık’ın cenazesi, anne Esin Kanık tarafından 18 gün sonra teslim alındı. Üzgün olduğu ve ayakta durmakta zorlandığı görülen Esin Kanık, basın mensuplarına açıklama yapmadı. Cenazenin Bursa’da toprağa verileceği öğrenildi. (DHA)

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2017, 13:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER