Gazeteci Gaye Coşar hayatını kaybetti

Gazeteci Gaye Coşar Ermenistan’da geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetti.

Gazeteci Gaye Coşar hayatını kaybetti

Gazeteci Gaye Coşar geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetti.

Coşar, Ermenistan-Türkiye Normalleşme Süreci Destek Programı kapsamında gazetecilik yapmak ve projelerini hayata geçirmek üzere Ermenistan’a gitmişti.

Geçtiğimiz hafta geçirdiği trafik kazasının ardından hastaneye kaldırılan Coşar bugün hayatını kaybetti.

Uzun yıllar serbest tercüman ve gazeteci olarak çalışan Gaye Coşar, üniversiteye Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Tarih Bölümü’nde başladı; ancak kısa bir süre sonra Avustralya Western Sydney Üniversitesi’nde İngiliz Edebiyatı ve Psikoloji okudu.

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği ve Uluslararası Göç Örgütü gibi kurumların çok sayıda etkinliğinde tercüman olarak görev aldı.

Yaklaşık on yıl boyunca sendikalar ve kadın örgütleriyle çalıştı, ana odak konuları emek-sermaye ilişkileri, uluslararası örgütlenme ve kadın hakları oldu.

Emek Partisi Uluslararası İlişkiler Bürosunda da çalışan Gaye Coşar, Evrensel Gazetesi için de çeviriler yaptı. NTV’de dış haber editörü ve simültane tercüman olarak çalıştı. El Cezire Türk’ün inşa sürecinde iki yıl yer aldı.

İstanbul’da yaşayan Coşar, Hrant Dink Vakfı’nın Türkiye-Ermenistan Burs Programı ile gittiği Ermenistan’da gazeteci olarak çalışmalarını sürdürüyordu.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2015, 16:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER