Hiranur Vakfı'nda davasında karar bekleniyor

6 yaşında kızı H.K.G.'yı 'evlendiren' Hiranur Vakfı kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel ve Kadir İstekli ile anne Fatıma Gümüşel'in yargılandığı davanın üçüncü duruşması yarın görülecek.

Hiranur Vakfı'nda davasında karar bekleniyor

İstanbul'da 6 yaşındaki çocuğun cinsel istismarı ve 'evlendirilmesi' ile ilgili davada yarın karar çıkması bekleniyor. Anadolu 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki üçüncü duruşma yarın saat 09.30'da başlayacak.

Hiranur Vakfı kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel'in 6 yaşında kızı H.K.G.'yı, 29 yaşındaki Kadir İstekli ile dini nikahla evlendirmesiyle ilgili Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştı. İddianamede Kadir İstekli hakkında 'Çocuğun cinsel istismarı' ve 'Nitelikli cinsel saldırı' suçlarından 30 yıldan az olmamak, baba Yusuf Ziya Gümüşel ve anne Fatıma Gümüşel hakkında da ise 'Çocuğun nitelikli cinsel istismarı' suçundan 18 yıldan az olmamak kaydıyla hapis cezası istenmişti.

30 Ocak'ta görülen ilk duruşmada mahkeme heyeti yayın yasağı ve gizlilik kararı getirilmesine karar verdi. 27 Şubat'ta görülen ikinci duruşmada esas hakkındaki mütalaasını açıklayan Cumhuriyet savcısı sanıkların cezalandırılmasını istedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER