İmamoğlu: Gündem değiştirme çabasına alet olmayacağım

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu: Bugün işsizlik, yoksulluk, okulların, yurtlarının yetmediği bir ülke pozisyonunu tartışıyoruz. Böyle yoğun gündem varken birilerinin gündem değiştirme çabasına alet olmam.

İmamoğlu: Gündem değiştirme çabasına alet olmayacağım

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ümraniye-Ataşehir-Göztepe Metro Hattı'nda gerçekleştirilen Tünel Açma Makinesi (TBM) geçiş törenine katıldı. İmamoğlu'na Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın muhalefetin ellerindeki belediyeleri yönetemediği, hizmetlerin aksadığı, vaatlerini yerine getiremedikleri yönündeki açıklamaları soruldu.

İmamoğlu, soruya yaptıkları projeleri anlatarak yanıt verdi ve “Bu hattı yüzde 3 düzeyinde aldık. Yani durmuş bir hattı, yaklaşık iki yıl. 2 yıl üstüne aldık başladık ve bugün yüzde 40'lara ulaştık. Aslında sorunun cevabı bu” dedi.

'İŞ ÜRETİYORUZ'

Türkiye’de işsizlik, yoksulluk, okulların, yurtların yetmediği bir ülke pozisyonunun tartışıldığına belirten İmamoğlu, “Öğrencilerimiz yurt bulamıyor. Böyle yoğun bir gündem varken birilerinin gündem değiştirme çabasına ben alet olmayacağım. Projelerimize emek veren bütün emekçi kardeşlerime teşekkür ediyorum. İstanbul’un her yerinde iş üretiyoruz” diye konuştu.

'VAATLERİ TEK TEK GERÇEKLEŞTİRİYORUZ'

Vaatlerinin de tek tek gerçekleştiğini belirten İmamoğlu, şunları söyledi:

“İstanbul’da Büyükşehir Belediyesi'ne ait yurt sayısı sıfırken şu an 1000 yatağa doğru gitmek üzere. İnşallah çok hızlı 5 bin yatağa ulaşacağız. Bugün 60'a doğru giden kreş sayımız var. Daha önce sıfırdı, hiç yoktu. Bütün metro inşaatları durmuşken şu an 10 metroda birden çalışır durumdayız. Aynı zamanda İTÜ- İstinye Füniküler hattını hazırlıyoruz. Sefaköy- Beylikdüzü metro hattını hazırlıyoruz. Dolayısıyla 12 şantiye birden olmaya çok yakın İstanbul. Senede 22 kilometre metroyu İstanbul’a hizmete açıyoruz. Daha ne diyeyim? Saatlerce konuşabilirim. Bizden bilgi istediklerinde yollarız. Bu sadece İstanbul Büyükşehir Belediyesi için değil, 11 CHP'li belediye de göğsünü gere gere işlerini, projelerini anlatabilecek durumda." / ANKA - DUVAR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER