İrfan Değirmenci'den RTÜK tepkisi: Yayına ağzını bantlayarak çıktı

İrfan Değirmenci, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun Halk TV'ye ceza vermesini protesto etti. Haberlere ağzı bantlı şekilde çıkan Değirmenci "Ağzımızı bantlasalar, elimizi kolumuzu bağlasalar, anlatacaklarımızı bir şekilde anlatmaya devam ediyoruz." dedi.

İrfan Değirmenci'den RTÜK tepkisi: Yayına ağzını bantlayarak çıktı

RTÜK Üyesi Okan Konuralp, Halk TV'ye para ve Sözüm Var isimli programa 5 kez program durdurma cezası verildiğini duyurdu.

Konuralp Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "RTÜK, Ali Rıza Arslan’a oğlunun kemiklerinin yedi yıl aradan sonra torba içinde teslim edilmesine ilişkin değerlendirmeleri, “Terörün amaçlarına hizmet eden sonuçlar doğuracak nitelikte” kabul etti; Halk TV’ye para ve 5 kez program durdurma cezası verdi. (Program: Sözüm Var)  RTÜK, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun küçük düşürüldüğü gerekçesiyle de Halk TV için iki ayrı dosyadan para cezalarına hükmetti. (Programlar: Medya Mahallesi- Sözüm Var) Üç ayrı karara da Sayın İlhan Taşçı’yla birlikte karşı oy kullandığımızı kamuoyunun bilgisine sunarım." ifadesini kullandı. 

Halk TV'de "Halk Ana Haber" programını sunan İrfan Değirmenci, RTÜK kararını protesto etti. Değirmenci, canlı yayına ağzı bantlı şekilde çıktı. Bir süre bantlı bir şekilde yayına devam ettikten sonra konuşmaya başlayan Değirmenci, "Ağzımızı bantlasalar, elimizi kolumuzu bağlasalar, anlatacaklarımızı bir şekilde anlatmaya devam ediyoruz." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER