IŞİD, Kız Öğrencileri 'Cihad Nikahı'na Zorluyor

IŞİD, Musul'da bekar liseli kız öğrencilerin evlerini tespit ederek "cihat nikahı" adı altında geçici beraberliğe zorluyor.

IŞİD, Kız Öğrencileri 'Cihad Nikahı'na Zorluyor
 

Rûdaw'ın Musul'daki kaynaklardan edindiği bilgiye göre, IŞİD'liler kentteki liseli kız öğrencileri, evlerini tespit ederek, "cihat nikahı" adı altında geçici beraberliğe zorluyor.

2011'de Suriye iç savaş sırasında başlatılan ve kadınları Suriye ve Irak'ta savaşan radikal grupların mensuplarıyla cinsel ilişkiye zorlayan uygulamaya, "Cihad nikahı" deniliyor.

KADINLARIN BELLİ BİR SÜRELİĞİNE...

"Cihad nikahı" 2011'de Suriye iç savaş sırasında ortaya çıkarılan ve kadınların belli bir süreliğine Suriye ve Irak'ta savaşan radikal grupların milisleri cinsel ilişkilerde bulunmalarıdır.

33 KİŞİNİN CESEDİ ADLİ TIP KURUMU'NDA

Bu arada aynı kaynak, koalisyona bağlı uçakların bugünkü hava saldırılarında Geyare ve Şewra bölgelerinde öldürülen Arap asıllı 33 kişiye ait cesedin Musul'da Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldığını bilgisini verdi.

TOPLU MEZARLAR

Yağmurlardan sonra toplu mezarların ortaya çıktığını da aktaran kaynak, mezarların, kentin batısında bulunan Aski bölgesinde içinde IŞİD'in Baduş hapishanesinde alıkonulan ve aynı hapishanede infaz edilen 60 tutukluya ait olduğunu kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 11:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER