Kadıköy'de polis müdahalesi

Soma'daki maden faciasını Kadıköy'de protesto etmek isteyen gruba polis müdahale etti. Polisin gaz bombasına göstericiler taş, şişe ve havai fişek atarak karşılık verdi.

Kadıköy'de polis müdahalesi
Bir mağazanın camını kırıp vitrindeki giysileri yola saçan göstericiler, bir zabıta aracını da devirip camlarını kırdı.

Soma'daki maden faciasını Kadıköy'de protesto etmek isteyen gruba polis müdahale etti. Polisin gaz bombasına göstericiler taş, şişe ve havai fişek atarak karşılık verdi. Bir mağazanın camını kırıp vitrindeki giysileri yola saçan göstericiler, bir zabıta aracını da devirip camlarını kırdı.

Soma'daki maden faciasını protesto etmek isteyen yüzleri maskeli bir grup, saat 20.00 sıralarında Kadıköy Bahariye Caddesi'nde toplandı. Eyleme izin vermeyen polis ekipleri, göstericileri dağıtmak için biber gazı kullandı. Atılan gazdan çevredeki vatandaşlar da etkilendi. Ara sokaklara kaçan göstericiler ise polise taş, şişe ve havai fişek atarak karşılık verdi. Cadde üzerine barikat kuran eylemciler ateş de yaktı. Göstericilerden bazıları bir mağazanın camını kırıp, vitrindeki giysileri yola saçtı. Eylemciler yoldan geçmekte olan bir zabıta aracını da devirip camlarını kırdı.
Göstericileri ara sokaklara doğru kovalayan polis, aracı kaldırıp şoförüne teslim etti. Polisin önlemleri devam ediyor.

KADIKÖY'DEKİ SOMA EYLEMİNDE 22 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Kadıköy'de dün akşam saatlerinde yaşanan polis müdahalesinin sırasında, 22 gösterici gözaltına alındı.

Soma'daki maden faciasını protesto etmek isteyen yüzleri maskeli bir grup, dün saat 20.00 sıralarında Kadıköy Bahariye Caddesi'nde toplandı. Eyleme izin vermeyen polis ekipleri, göstericileri dağıtmak için biber gazı kullandı. Ara sokaklara kaçan göstericiler ise polise taş, şişe ve havai fişek atarak karşılık verdi. Olaylar sırasında çok sayıda iş yerinde maddi hasar oluştu. Gece saatlerine kadar devam eden müdahale sonrasında, 22 eylemci gözaltına alındı. / dha
Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2014, 14:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER