'Kapını aç aşını paylaş'

Demokratik Bölgeler Partisi tarafından başlatılan ’Kapını aç aşını paylaş’ isimli yardım kampanyasının startı Yenişehir Belediyesi Eşbaşkanı Selim Kurbanoğlu ve İlçe Örgütü üyelerinin katılımı ile Gevran Caddesi’ndeki esnafları ziyaretle başladı.

'Kapını aç aşını paylaş'
Demokratik Bölgeler Partisi tarafından başlatılan ’Kapını aç aşını paylaş’ isimli  yardım  kampanyasının startı Yenişehir Belediyesi Eşbaşkanı Selim Kurbanoğlu ve İlçe Örgütü üyelerinin katılımı ile Gevran Caddesi’ndeki esnafları ziyaretle başladı.


DAİŞ çetelerinin saldırıları sonucu yurtlarını terk ederek Amed’e gelen yirmi bine yakın Şengalli ve Kobanê’li dayanışmak amacıyla başlatılan kampanyanın startı Yenişehir ilçesinde verildi. Esnaf ziyareti sırasında konuşan Yenişehir Belediyesi Eşbaşkanı Selim Kurbanoğlu, “Bilindiği üzere daha öncede kampanya kapsamında sizlere ziyarette bulunup desteklerinizi almıştık. Fakat Kobanê'den göç ederek gelen yurttaşlara el uzatılmasının devam etmesi gerekiyor. Bir ekmeğin parçasını bile Kobanê'li ailelerle paylaşmak çok önemli” dedi.

Kurbanoğlu böylesi bir süreçte kardeşlik ruhunu ortaya koymak gerektiğini belirterek esnaflardan  yardımlar istedi. Esnaflar da kampanyaya ellerinden gelen desteği sunacaklarını ifade etti.

Kampanya çalışmaları esnaflara dağıtılan bildirilerin ardından son buldu. 

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2014, 09:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER