KCK'den 'Özgecan Aslan' açıklaması

KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı, Özgecan Aslan’ı katleden insanlık düşmanı cenavarları nefretle kınadı.

KCK'den 'Özgecan Aslan' açıklaması
KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı, Özgecan Aslan’ı tecavüz ederek katleden, insanlıktan çıkmış, insanlık düşmanı, canavarları nefretle kınayarak, Özgecan Aslan’ın ailesine, yakınlarına ve ezilen mücadeleci tüm kadınlara başsağlığı diledi.

Özgecan’ın şahsında tecavüze uğrayan ve katledilenin tüm insanlık olduğunu belirten KCK, “Beş bin yıllık erkek egemenlikli sistemin kapitalist moderniteye ve onun bir versiyonu olan AKP’nin oligarşik - faşist rejimi altında hangi boyutlara ulaştığı bir kez daha ortaya çıkmıştır” dedi.

‘KADIN DÜŞMANI AKP ZİHNİYETİNDEN GÜÇ ALIYORLAR’

“Kadın düşmanı canavarların sistem ve sistemin yarattığı insan kılıklı caniler kadınlara yönelik her gün yeni taciz, tecavüz ve katliamlar gerçekleştirmektedir” denilen KCK açıklamasında, “Bunların kadını insan yerine koymayan, kadın kimliğini ve özgürlüğünü ret eden kadın düşmanı AKP zihniyetinden ve uygulamalarından beslendiği ve güç aldığı kesindir.

Köle erkek, özgürleşmeyen kadın karşısında kendisini sorgulamadan kadın özgürlüğü karşısında her zaman suçlu ve günahkar bir konumda olacaktır. Bu anlamda erkeğin ve toplumun özgürleşme düzeyi kesinlikle kadının özgürleşme düzeyiyle doğrudan bağlantılıdır. Özgürleşen kadınla ancak demokrasi, sosyalizm ve insanlığın özgür geleceği yaratılacaktır.

Kürt Halk Önderi Reber APO bunun içindir ki, tüm emek ve bilinciyle kadın özgürlüğü üzerinde yoğunlaşmıştır. Yarattığı özgür kadın kişiliği ve çizgisi bugün dünya ezilen kadınlarına öncülük yapabilecek bir düzeye kavuşmuştur. Kürdistan özgür Kadın Hareketinin Şengal e Kobanê başta olmak üzere, IŞİD faşizmine ve beş bin yıllık erkek egemenlikli zihniyete karşı verdiği mücadele son derece önemli ve değerlidir” ifadelerine yer verildi.

KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı açıklaması şu şekilde son buldu: “Özgecan Aslan’ın vahşice katledilişi başta Kürdistanlı ve Türkiyeli mücadeleci tüm kadınlar olmak üzere, kadın özgürlük çizgisini içselleştiren tüm yurtsever, devrimci ve insanlıktan yana olan herkes tarafından bir isyan gerekçesi olarak görülmelidir. Bu vesileyle Özgecan’ın ailesine bir kez daha başsağlığı diliyor, hareket olarak Özgecan’ın anısını özgürlük mücadelesini yükselterek yaşatacağımızın sözünü veriyoruz.” / Firatnews

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2015, 10:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER