Kılıçdaroğlu, yaşanan süreç darbe sürecidir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "14 Aralık Operasyonu' kapsamında yapılan gözaltılarla ilgili konuştu.

Kılıçdaroğlu, yaşanan süreç darbe sürecidir
Kılıçdaroğlu, "Şu anda yaşadığımız süreç sağlıklı işleyen bir demokraside yaşanan süreç değil. Yaşanan süreç bir darbe sürecidir. Mazlumun kimliği, adresi sorulmaz. Mazlum her dönem mazlumdur. Biz her zaman mazlumların yanında olacağız. Sabahın köründe gazetecilerin gözaltına alınması gazetelere, televizyonlara baskın yapılması kabul edeceğimiz bir uygulama değil. Ne olursa olsun" dedi. 


CHP OLDUĞU SÜRECE DİKTATÖRLER ASLA BAŞARI SAĞLAYAMAZ 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "14 Aralık operasyonu" ile ilgili olarak, “Zaten bir dikta yönetimi var dikta yönetimi baskısını her gün artırıyor. Ama hiç kimse korkmasın hiç kimse çekinmesin. Bu ülke CHP olduğu sürece diktatörler asla başarı sağlayamazlar.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Milletvekili Bihlun Tamaylıgil'in annesinin cenaze törenine katılmak üzere Ankara'dan İstanbul'a geldi. THY'ye ait bir uçakla 11.10'da İstanbul'a gelen Kılıçdaroğlu Atatürk Havalimanı VIP Salonu'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Sabah saatlerinde polisin yaptığı operasyonla ilgili olarak sorulan soru üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu şunları söyledi,

"17-25 ARALIK YOLSUZLUKLARINI YENİ OPERASYON YAPARAK KİMSE KAPATAMAZ" 

“17-25 Aralık yolsuzluklarını yeni operasyon yaparak kimse kapatamaz. O operasyonlarla ortaya çıkan yolsuzluklar tarihe mal oldu. Aradan yüz yıl geçse de insanımız, çocuklarımız, torunlarımız onların torunları bunu öğrenecekler. Bir hükümetin bir devleti nasıl soyduğunu hep beraber göreceğiz. Şimdi önümüzde 17-25 Aralık süreci var, toplum tekrar hatırlayacak diye yeni bir operasyonla bunu kapatmak istiyorlar. Şunu açık ve net söyleyeyim. Mazlum adresi sorulmaz, mazlumun kimliği sorulmaz, geçmişte gazetecilere ve gazetelere nasıl operasyonlar yapıldı. 

"GEÇMİŞTE ELEŞTİRDİYSEK AYNISINI BUGÜN DE YAPIYORUZ

Biz eleştirdiysek aynı eleştirileri bugün de yapıyoruz. Basın özgür olmalı, rahat yazabilmeli, korkusuzca yazabilmeli. Hükümetin baskısı altında bu tür operasyonları gerçekleştirmek demokrasiyle bağdaşmıyor. 

"DİKTA YÖNETİMİ BASKINI HERGÜN ARTTIRIYOR"

Zaten bir dikta yönetimi var dikta yönetimi baskısını her gün attırıyor. Ama hiç kimse korkmasın hiç kimse çekinmesin. Bu ülke CHP olduğu sürece diktatörler asla başarı sağlayamazlar."
Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2014, 09:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER