KONDA: AK Parti'nin oyunda ciddi bir erime var

KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, 2019 seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulunarak AKP'nin çekirdek oyunda erime olduğunu söyledi.

KONDA: AK Parti'nin oyunda ciddi bir erime var
KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır 2019 seçimlerine ilişkin tartışmalar sürerken, “AKP'nin çekirdek oyunda ve tabanında ciddi bir erime var ve ciddi eleştirel bir pozisyon var. İki, buna rağmen AKP'den çözülen insanlar ne İyi Parti, ne CHP, ne MHP. Yeni bir partiye de meyletmiş değiller” tespitinde bulundu.


T24’ten İnan Ketenciler’e konuşan, Ağırdır AKP'nin gelecek dönemde Atatürk’e vurgu yapacağı yönündeki haberleri de değerlendiren Bekir Ağırdır, “Atatürk’e sahip çıkmak, Atatürkçü olmak gibi bir meselelerinin olduğunu da sanmıyorum. Burada hedef zaten ‘Atatürkçüyüm’ diyen insanlara da ‘bizden korkmayın, biz de Atatürkçüyüz’ demek de değil” diyor.

KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır
KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır

“Geleceğe olan umudumuz ve inancımız sarsılıyor” diyen Bekir Ağırdır, “Ülkenin yarıdan fazlası, yüzde 60’a yakını neredeyse hemen önümüzdeki 3 ayda çok ciddi ekonomik kriz ya da siyasi kriz bekliyor. Ya da ülkede her yüz adamın 70’inden fazlası eğitim sisteminden ümidini kesmiş, ‘İmkanım olsa çocuğumu başka yere gönderirim okutmaya’ diyor” yorumunda bulunuyor.

Toplumsal hayattaki gerileme dikkat çeken Ağırdır, “Türkiye insanının ortak yaşama iradesi zayıflıyor ve giderek siyaset marifetiyle bunu çözebileceğimize olan umut ve inanç zayıflıyor. Ortak yaşam iradesini zayıflatan şey de bu umudun ve inancın azalıyor olması” diyor. Bekir Ağırdır, “lümpenleşmenin çoğaldığını” söyleyerek “Şabanlar Recep İvedikleşiyor” benzetmesi yapıyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2017, 14:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER