Kürşat Yılmaz: Dink'in öldürülmesini önce bana teklif ettiler

Mafya lideri Kürşat Yılmaz, Hrant Dink'in öldürülmesinin önce kendisine teklif edildiğini söyledi. Yılmaz, teklifi kabul etmeyince kendisine ve o dönem sevgilisi olan Tuğba Özay'a 'kumpas' kurulduğunu öne sürdü.

Kürşat Yılmaz: Dink'in öldürülmesini önce bana teklif ettiler

 Organize suç örgütü kurmak suçundan hükümlü Kürşat Yılmaz’ın darbe girişiminin ardından Gülen cemaati konusunda Kandıra F Tipi Cezaevi’nde savcıya ifade verdiği ortaya çıktı.

Sözcü’den Kamil Elibol’un haberine göre Yılmaz, verdiği 14 sayfalık ifadede Hrant Dink cinayetiyle ilgili önemli iddialarda bulundu.

Elibol’un haberine göre, Yılmaz’ın ifadesinin satır başları şu şekilde:

“Astsubay Ahmet Ş., acilen Ankara’ya çağırdı. ‘Yarın cemaatin Ankara imamı İsmail E. buraya seninle görüşmeye gelecek. Bu kişi 1 milyar ABD dolarını cemaat adına çeviren adam’ dedi. İsmail E., Ahmet’in evine Albay İ.A. birlikte geldi. Şaşırdım…

BU ADAMLARIN ÖLDÜRÜLMESİ GEREKİR

İsmail E., cemaatin otelinde Ermeni gazeteci Hrant Dink’ten bahsetti. FETÖ imamı, cemaatin mafyası olmamı istedi. Ermeni gazeteci Hrant Dink’ten bahsetti. ‘Ermeni lobisi oluşturmaya çalışıyor. Ülkeyi zor duruma düşürüyor, bu adamın öldürülmesi gerekir. Cinayeti işleyecek kişiyi teslim edersin, sana zarar gelmez’ dedi. Aynı zamanda başörtülülere zulmeden, Alevi ve komünist yüksek yargı mensuplarının da öldürülmesini istedi. Kabul etmeyince bana ve sevgilim Tuğba Özay’a kumpas kurdular.

İSTESEK BAŞBAKAN’I BURADAN VURABİLİRİZ

Hüseyin Albay’ın Milli Savunma Bakanlığı yakınındaki lojmanında Ankara imamı İsmail E., Ömer K. ve Zeki B. ile birlikte yemek yedik. Hüseyin Albay, Tayyip Erdoğan’ı kastederek Başbakanlık binasını gösterdi ve ‘İstesek Başbakanı buradan vurabiliriz’ dedi. Evle başbakanlık arasında 200 metre mesafe vardı.”

ŞÜKRÜ PAŞAYI TEKLİF EDECEĞİZ

“FETÖ imamı, ‘Hilmi Özkök ve hükümetle aramız iyi. Özkök’ten sonra Yaşar Büyükanıt’ın Genelkurmay Başkanı olmasını istemiyoruz. Çünkü Kuleli Askeri Lisesi komutanı iken cemaatçi çocukları okuldan attı. Şükrü Sarıışık Paşa’yı Genelkurmay Başkanı olarak teklif edeceğiz. Bizi Şükrü Paşa ile tanıştır’ dedi. Paşa ile görüştürmeyi kabul ettiğimde İsmail E., ‘Paşanın çevresine kendi adamlarımızı yerleştireceğiz’ dedi.” / Duvar

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2017, 11:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER