Mansur Yavaş'ı suçlayan Necmettin Kesgin hakkında bir dolandırıcılık davası daha

Mansur Yavaş hakkında çeşitli iddialarda bulanan Necmettin Kesgin'in bir dava dosyası daha ortaya çıktı. Kesgin hakkında dolandırıcılık ve çocuk pornosu bulundurmak suçlaması ile dava açılan dava ise sürüyor.

Mansur Yavaş'ı suçlayan Necmettin Kesgin hakkında bir dolandırıcılık davası daha
CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş ile ilgili çeşitli iddialarda bulunan Necmettin Kesgin hakkında dolandırıcılık suçlaması ile bir dava daha olduğu ortaya çıktı. Kesgin aile fertleri ile birlikte bir şirketi çeşitli tarihlerde usulsüz çek ve senet düzenleyerek borçlandırmakla suçlanıyor.

Kesgin hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı

Ankara’da bulunan, Turanlar İnşaat ve Dekorasyon Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi’nin sahibi olan Dursun Turan ile ortak olma vaadi ile yetki belgesi alan Necmettin Kesgin, şirket çeklerini aile fertlerine ciro etmeye başlayınca mahkemelik oldu. Turan, şirketi milyonlarca lira borçlandıran Kesgin hakkında şikayetçi oldu. Turan’ın, şirket adına kesilen çekler ile ilgili 6. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde açtığı davada Necmettin Kesgin’in annesi Caneser Kesgin 90 bin TL ödemeye mahkum oldu. Ancak bu sefer de Necmettin Kesgin elinde bulundurduğu vekaletname ile feragatname düzenleyerek annesini borçtan kurtardı.

Kesgin yetki belgesi ile şirketi borçlandırmakla suçlanıyor

Turan bu kez Necmettin Kesgin hakkında şikayette bulundu, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı 2014/74025 sıra numarası ile yeni bir soruşturma başlattı. Soruşturmada Necmettin Kesgin’e güveni kötüye kullanma ve dolandırıcılık suçları yöneltiliyor. (DUVAR)

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2019, 11:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER