Meral Danış Beştaş: DEM Parti'den İmamoğlu'na oy kayması görmüyoruz

DEM Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayı Meral Danış Beştaş seçimdeki hedeflerini anlattı. Beştaş, "Örgütsel ve siyasal zeminimizi genişletmek için yola çıktık" dedi.

Meral Danış Beştaş: DEM Parti'den İmamoğlu'na oy kayması görmüyoruz

DEM Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Eşbaşkan Adayı Meral Danış Beştaş'la yerel seçime kısa bir süre kala çalışmalarını ve hedeflerini konuştuk. 14 Mayıs seçimleri sonrası ülke genelinde yaşanan umutsuz havaya değinen ve bu durumun değişmesi için aday olduğunu aktaran Beştaş, "Varlığımızı, seçmenimizi görmek istiyoruz. Bizim için kazanmak; oyumuzu arttırmak demek... Her destek, gönül bağı kazanmak anlamına geliyor. Örgütsel ve siyasal zeminimizi genişletmek için yola çıktık" diyor.

Kamuoyuna yansıyan anketler hakkında yorumlarda bulunan ve "İmamoğlu'na oy kayması görmüyoruz" vurgusu yapan Meral Danış Beştaş, DEM Parti olarak anket yaptırmadıklarını fakat yapılan her ankette partilerinin ölçüldüğünü söyledi. 

Partisinin 'kent uzlaşı'sı siyasetine de değinen Beştaş, CHP ile birçok konuda anlaşamadıklarını belirtti. "Sürekli başka 'masalara', partilere oy veremeyiz" diyen Meral Danış Beştaş şunları söyledi:

"Biz söylediğimizi yapıyoruz, yaptığımızı söylüyoruz. Bizim tek vasfımız 'kazandıran' ya da 'kaybettiren' parti olmak mı? Biz iktidara muhalefetiz, muhalefete değil. " 

Gazete Duvar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER