Mısır'da Yeni Süveyş Kanalı Projesi'nde Facia: 250 İşçi Kayıp

Mısır'da yeni Süveyş Kanalı'nın çökeltim havuzlarından biri kısmen çöktü. Yerel kaynaklar ise 250 işçinin kaybolduğunu ileri sürdü.

Mısır'da Yeni Süveyş Kanalı Projesi'nde Facia: 250 İşçi Kayıp
Mısır'ın son dönemdeki en büyük projelerinden Yeni Süveyş Kanalı'nın bir kısmının çöktüğü bildirildi. Yerel kaynaklar 250 işçinin kaybolduğunu ileri sürdü.

250 İŞÇİNİN KAYBOLDUĞU İLERİ SÜRÜLDÜ

Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, Yeni Süveyş Kanalı'nın doğusunda yapılan çökeltim havuzlarından biri kısmen çöktü. Olayda ölen ya da yaralananın olmadığı belirtildi. Yerel kaynaklar ise 250 işçinin kaybolduğunu ileri sürdü.

MISIR YETKİLİLERİ BİR AÇIKAMA YAPMADI

Süveyş Kanalı'nın Kızıldeniz ve Akdeniz tarafındaki bölümlerinin genişletilmesinin yanı sıra "orta kesimlerde" 35 kilometrelik mesafe için de paralel bir kanal açılması planlanıyor. Genişletme çalışmasının ardından daha önce bazı noktalarda geçiş için bekleyen gemiler, çift yönlü gidiş-geliş imkanına sahip olacak.

2023 YILINDA MISIR'IN ELDE ETTİĞİ GELİR YÜZDE 200 ARTACAK

Bu projeyle Süveyş Kanalı'ndan geçecek gemi sayısının artacağı belirtilirken, bu projeyle 2023 yılında Mısır'ın kanaldan elde ettiği gelirin yüzde 200'den fazla artacağı ifade ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2015, 11:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER