Oğlunun cenazesini çuvalda taşıyan baba isyan etti

3 yaşındaki oğlu Muharrem’in cenazesini çuvala koyup karla kaplı yolda 16 kilometre sırtında taşıyan Abdulvahap Taş’ın acısı bir kat daha arttı.

Oğlunun cenazesini çuvalda taşıyan baba isyan etti
Van Gürpınar Yalınca Köyü’nde, hayatını kaybeden 3 yaşındaki oğlu Muharrem’in cenazesini çuvala koyup karla kaplı yolda 16 kilometre sırtında taşıyan Abdulvahap Taş’ın acısı bir kat daha arttı.


Aradan geçen 2 yıla rağmen şikâyetiyle ilgili iddianame bile hazırlanmamasına isyan eden baba Taş, “Bizi unuttular” dedi.?


O gece köy yolunu açtırmak için kimi aradıysa cevap alamayan ve oğlu Muharrem’i kollarında kaybeden acılı baba, olayın ardından mezradaki iki göz odalı evini ailesiyle birlikte terk etti. Kent merkezine göçen Taş 2 yıldır işsiz.

Taş Ailesi, oğulları Muharrem’in ölümünde ihmali ve sorumluluğu olduğunu iddia ettiği 112 Acilsağlık Hizmetleri, İl Özel İdaresi, Karayolları 11’inci Bölge Müdürlüğü ve Jandarma yetkilileri hakkında şikâyetçi oldu ancak soruşturmayla ilgili hiçbir ilerleme kaydedilemedi.


Aile, 2 yıldır bekledikleri adaleti Anayasa Mahkemesi’nde aramaya hazırlanıyor.

Habertürk'e konuşan baba Taş, “Oğlumu kaybedeli 2 yıldan fazla oldu. İhmali olanlar cezalandırılmadı. Devlet duyarsız kaldı, bizi unuttular. Şimdi 10 kişi bir evde yaşıyoruz” dedi.


Aileye hukuki destek veren Van Baro Başkanı Av. Murat Timur ise şunları söyledi: “Başsavcılık soruşturmayı sürüncemede bıraktı. Tanıklar dinlendi, deliller toplandı. Savcı birkaç hafta içinde düzenleyeceğini söylese de hâlâ iddianame yok. Valilik kurumlar için soruşturma izni vermemişti. İtirazımız üzerine soruşturma açıldı. Ancak soruşturma ağırdan alınıyor.”

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2016, 15:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER