Rozerin Çukur'un cenazesi aylar sonra tespit edildi

8 Ocak 2016’da Sur’da öldürülen ve cenazesi ailesine verilmeyen 17 yaşındaki Rozerin Çukur’un cenazesi aylar sonra DNA testi sonucu teşhis edildi.

Rozerin Çukur'un cenazesi aylar sonra tespit edildi

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde 8 Ocak Cuma günü Fatihpaşa Mahallesi’ndeki Süleyman Nazif İlkokulu yakınlarında başından vurularak hayatını kaybeden 17 yaşındaki Rozerin Çukur’un cenazesi aylar sonra tespit edildi.

Aylarca aileye verilmeyen Rozerin Çukur’un cenazesi, ilçedeki operasyonun tamamlandığının açıklanması üzerine defnedildiği yerden çıkarılmıştı.

1 Nisan günü kan örneği veren aileye, uzun süreli bekleyişin ardından bugün haber verildi.

Savcılık tarafından çağrılan aileye, Rozerin Çukur’un cenazesinin Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tutulduğu bildirildi.

Gerekli işlemleri başlatan aile cenazeyi almak için hastaneye gidecek.

Aile cenazeyi aldıktan sonra önce Yeniköy Mezarlığı’ndaki morga getirecek, ardından da yarın sabah saat 09.00’da defnetmek üzere Dicle ilçesine götürecek.

Aile aylar öncesinden cenazenin gömüleceği mezarlığı hazırlamıştı.

Annesi çocuğunun cenazesini istemişti

Gazeteci Semra Pelek’in videosunda Çukur’un annesi Fahriye Çukur’un cenazesinin kendisine teslim edilmesini talep ederek, “Elinizden bir şey geliyorsa yapın” diyerek herkesten yardım istemişti.

3 cenaze teşhis edildi

Bugün Jiyan Yılmaz, Şükran Alpata ve Mahsum Polat’ın cenazeleri de DNA testleri sonucunda aylar sonra teşhis edilebildi.

Hakan Arslan’ın cenazesinin akıbeti bilmiyor

Çocuklarının cenazesini bekleyenler arasında Hakan Arslan’ın da ailesi bulunuyor. Ancak 22 Ocak’ta hayatını kaybeden Hakan Arslan’ın cenazesinin akıbetine ilişkin herhangi bir gelişme yaşanmadı.

‘Abluka’ altındaki Sur’da yaşamını yitiren çocukların cenazelerini arayan aileler, uzun bir süre Sümerpark ve Dicle Fırat Kültür Merkezi’nde nöbet eylemi ve açlık grevi yapmıştı.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2016, 12:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER