Savaş Buldan'ın kızı: Birlikte hayal kuralım istedim

25 yıl önce bugün kaçırılarak öldürülen Savaş Buldan'ın kızı Zelal Buldan sosyal medyada bir fotoğraf paylaştı. Zelal Buldan babasının fotoğrafı, annesi Pervin Buldan ve ağabeyinin bulunduğu 'aile fotoğrafı' için, "Bir fotoğrafımız olsun istedim hep" mesajını yazdı.

Savaş Buldan'ın kızı: Birlikte hayal kuralım istedim
Savaş Buldan’ın öldürüldüğü gün dünyaya gelen kızı Zelal Buldan hiç görmediği babasına özlemini sosyal medyada paylaşımında dile getirdi.


Buldan, paylaştığı ‘aile fotoğrafı’na şu mesajı yazdı: “Hayallerimde yaşamakla kalmak istedim hep, birlikte hayal kuralım istedim. Bir hayal. İmkansız ama birlikte uzanıp düşlediğimiz masmavi bir hayal. Kokunu bilmek istedim hep, bir babanın kokusunu. Babamın. Bir kez olsun sarılmak istedim sana hep. Sımsıkı, içten bir sarılış. Tıpkı rüyamdaki o an gibi. Sahi, nasıl bir histir acaba seninle sarılmak? Bir fotoğrafımız olsun istedim hep. Ben, sen, annem ve abim. Bir aile fotoğrafı, basit ve sıradan. Bir küçük fotoğraf ve yanımda duran kanlı canlı sen. Anı ölümsüzleştiren bir fotoğraf ölümü de hissizleştirebilir miydi?”

25 YIL ÖNCE ÖLDÜRÜLDÜLER

Savaş Buldan, Adnan Yıldırım ve Hacı Karay 3 Haziran 1994’te İstanbul’da Yeşilköy’deki bir otelin çıkışında kaçırıldı. Buldan, Yıldırım ve Karay’ın cenazeleri iki gün sonra bulundu. Üç ismin “Öldürülecek Kürt İşadamları Listesi”nde yazılı olduğu daha sonra mahkeme kayıtlarında yer aldı. / DUVAR

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2019, 15:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.