Şemdinli'de vahşi depolama alanındaki çöpler geri dönüşüme kazandırılıyor

Hakkari'de katı atık sorunun ortadan kaldırılması amacıyla hazırlanan proje kapsamında Şemdinli ilçesindeki çöplerin Yüksekova'ya taşınmasına başlandı.

Şemdinli'de vahşi depolama alanındaki çöpler geri dönüşüme kazandırılıyor

Hakkari'de çöp sorunun çözülmesi için Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünce "Hakkari Entegre Katı Atık Tesisi" projesi hayata geçiriliyor. Bu proje kapsamında Şemdinli'deki vahşi depolama alanlarındaki çöpler, yüklenici firma tarafından Yüksekova'ya taşınmaya başlandı.

Çalışmaları yerinde inceleyen Şemdinli Belediye Başkanı Tahir Saklı, "il genelinde çöplerin değerlendirilmesi ve ayrıştırılması için Yeniköprü bölgesinde Hakkari Entegre Katı Atık Tesisi projesinin hayata geçiriyoruz. Proje bu yıl faaliyete geçecek. Çöpler ayrıştırılıp dönüştürülecek fakat şimdi katı atık bölgesindeki çalışmalar bitmediği için Şemdinli'deki çöpler Yüksekova'daki çöp depolama alanına taşınacak. Daha sonra tamamlanacak katı atık tesisine getirilecek. Bu bölge için çok önemli bir proje. Emeği geçenlere teşekkür ederiz." dedi.

ŞEMDİNLİ HABER

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2022, 21:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER