Şemdinli Kaymakamı Batuhan Taşgın, görevine başladı

Şemdinli Kaymakamlığı'na atanan Kaymakam Batuhan Taşgın, görevine başladı.

Şemdinli Kaymakamı Batuhan Taşgın, görevine başladı

2022 Yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Şemdinli Kaymakamlığı'na atanan Kaymakam Batuhan Taşgın, bugün görevine başladı. Kaymakam Taşgın, Şemdinli Belediye Başkan Vekili Mehmet Halit Alp ve kurum amirleri tarafından karşılandı. Karşılamanın ardından makama geçen Kaymakam Taşgın, burada misafirleri kabul etti.

Şemdinli'nin yeni Kaymakamı Batuhan Taşgın Kimdir?

1992 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. 2022 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Tezli Yüksek Lisans Programından mezun oldu. Lisans eğitimini 2014 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladı. 24 Temmuz 2017 tarihinde Yalova Kaymakam adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Yalova/Çınarcık ve Rize/Ardeşen’de Kaymakam Refikliği stajlarını tamamladı. Kaymakam Vekâleti stajını Aksaray/Ağaçören ve Karaman/Başyayla’da tamamladıktan sonra İngiltere/Sheffield’da 8 ay süresince İngilizce öğrenimine devam etti. İleri düzeyde İngilizce ve orta düzeyde Fransızca bilmektedir.

Kaymakam Batuhan Taşgın 19.03.2021 tarih ve 2021/153 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararıyla Pütürge Kaymakamı olarak görevine başlamış olup, son kararname ile Şemdinli Kaymakamlığı'na atanmıştır. 

Azer DEMİR / ŞEMDİNLİ HABER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER