Sırrı Sakık: 'Tek fark F-16'ları yoktu'

Ağrı Belediye Başkanı Sırrı Sakık, 'kaçak sigara ve mal' satışı yaptıkları iddia edilen esnafa yönelik polisin düzenlediği operasyonda olayların çıktığı Doğubayazıt İlçesi'ne gelerek incelemelerde bulundu.

Sırrı Sakık: 'Tek fark F-16'ları yoktu'
Ağrı Belediye Başkanı Sırrı Sakık, 'kaçak sigara ve mal' satışı yaptıkları iddia edilen esnafa yönelik polisin düzenlediği operasyonda olayların çıktığı Doğubayazıt İlçesi'ne gelerek incelemelerde bulundu. Sakık, operasyonu 3 yıl önceki Uludere'de meydana gelen olayla kıyasladı ve "Tek farkı F-16'lar yoktu" dedi.

Geçen cuma günü Doğubayazıt'ta kaçak sigara, çay, mal sattıkları gerekçesiyle pasaj esnafına yapılan operasyonun ardından bugün ilçeye gelen Ağrı Belediye Başkanı Sırrı Sakık, 'geçmiş olsun' dileklerini iletti. Esnafla görüşmede sorunları dinleyen Sırrı Sakık, dayanışma için geldiklerini bildirdi. Sırrı Sakık operasyonla ilgili olarak şu değerlendirmeyi yaptı: 

"Allah aşkına siz sabah gelseniz bir operasyon yapsanız adil ve adaletli olsanız kim ne der? Nedir geceden burayı kuşatıyorsunuz? 3-5 metre karelik alanlarda nasıl fırtınalar estirdiklerini gördük. Yasalar ilk önce adil ve adaletli olmalıdır. Sanki bir NATO operasyonu yapılıyor. Kar maskeli özel timler, polisler ne yapmak istiyorsunuz? Eğer gücünüz yetiyorsa bu ülkenin malını hazinesini çalanlara karşı operasyon yapın. Eğer gücünüz yetiyorsa büyük gemilerle petrol kaçakçılığı yapanlara gidin operasyon yapın. Gücünüz yetiyorsa gidin gemiciklere operasyon yapın. Bu halktan ne istiyorsanız? Biz bu operasyonu tanıyoruz ve biliyoruz. Bir kaç gün sonra üçüncü yılını dolduracak bir Roboski operasyonu vardı. Roboski'de çay, mazot ve sigara getiren kardeşlerimizin nasıl F-16'larla bombalandığını paramparça edildiğini biliyoruz. Bir tek, üç gün önceki operasyonda F-16'lar yoktu."
Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2014, 20:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER