'Soma Kömür'ün eleman ilanını kaldırdık'

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Soma Kömür İşletkmeleri'nin 100 işçi alımı başvurusuna ilişkin ilanın kaldırıldığını açıkladı.

'Soma Kömür'ün eleman ilanını kaldırdık'
Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü imzalı yazılı açıklamada, "Bazı basın ve yayın organlarında 20-21 Mayıs tarihlerinde yayımlanan haberlerde Soma’ya İŞKUR aracılığıyla 100 maden işçisinin daha arandığı belirtilmiştir" denilerek şu bilgilere yer verildi:

"Söz konusu haberlere yönelik Kurumumuz kayıtlarında yapılan araştırma neticesinde 29 Nisan 2014 tarihinde Soma Kömür İşletmeleri A.Ş.’nin 00002055756 talep numarası ile madenci mesleğinde 100 kişilik işçi alımı için Kurumumuza başvurduğu tespit edilmiştir. Söz konusu başvurular Soma’da meydana gelen elim kazadan önce yapılmış olup kazadan sonra ilan yayından kaldırılmıştır."

DHA'nın ilgili haberini yayımladığı "20 Mayıs" tarihinde İŞKUR internet sitesindeki ilanda, son başvuru günü olarak "29 Mayıs 2014" tarihi yer almasına karşılık, ilanın veriliş tarihi yer almıyordu. İŞKUR sitesinde bugün yapılan, Manisa'da "madenci" aranıp-aranmadığına ilişkin sorgulamada, "Hiçbir kayıt bulanamadı" uyarısı ile karşılaşıldı.
Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2014, 19:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER