Soma'da Madende Kalan İşçi Yakınları Gül'e Sitem Etti

Facia alanına giden Cumhurbaşkanı Gül, madende kalan işçilerin yakınlarından birinin, "Çıkarın bunları" sitemiyle karşılaştı.

 Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, maden faciasının yaşandığı Soma’da incelemelerde bulunuyor. Facianın yaşandığı maden bölgesine geldiği sırada bir vatandaş “Taşeron istemiyoruz” diye bağırdı.

ABDULLAH GÜL'E SİTEM

Akhisar Devlet Hastanesi’ne gelen Gül, 20 Dakika kaldığı hastanede 10 yaralıyı ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Gül’ün bundan sonraki durağı ise 282 işçinin yaşamını kaybettiği maden ocağı oldu. Kurtarma ekibinden gelecekhaberleri bekleyen endişeli kalabalıktan bir kişi "çıkarın bunları" diyerek Gül'e sitem etti. O sırada Cumhurbaşkanına seslenen bir madenci yakını "Ben yanmışım sayın Cumhurbaşkanı, Türkiye yanmış" dedi.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ÜST DÜZEYDE

Bu arada Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Soma'ya gelişi öncesinde bir dizi güvenlik önlemi alındı. Ocağa giden yol üzerinde güvenlik önlemi alan jandarma ekipleri ve cumhurbaşkanlığı korumaları, görevliler ve basın mensupları haricinde, çalışmaları takip etmek ve yakınlarından haber almak isteyen vatandaşların bölgeye girişini yasakladı. Bu sebeple, ocak bölgesine gitmek isteyen vatandaşlarla görevliler arasında sık sık gerginlik yaşandı. / Haberler.com

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2014, 18:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER