“Çizmelerimi Çıkarayım mı“ Diye Soran Madenci Konuştu

Soma'da madenden kurtarıldıktan sonra, "Çizmelerimi çıkarayım mı? Sedye kirlenmesin." diyen Murat Yalçın, dehşet anlarını anlattı.

 "Çizmelerimi çıkarayım mı? Sedye kirlenmesin" maden faciasının yaşandığı Soma'da sağ olarak kurtulan Murat Yalçın'ın bu sözleri Türkiyenin gündemine oturdu. Yalçın'ın sözleri özellikle sosyal medyada yankı bulmuş ve yüz binlerce kişi tarafından paylaşılmıştı.

"BEKLEDİĞİMİZ ALANA DUMAN GELDİ"

Ağrı Eleşkirt nüfusuna kayıtlı Yalçın madende geçirdiği 11 saat boyunca yaşadıklarını DHA kameralarına anlattı: "Orda ölümle burun buruna geldik. Biz madenin içindeyken şefimizden kaza haberi geldi ve yerimizden ayrılmamız gerektiği söylendi. Daha sonra beklediğimiz alana duman geldi.

"BAZI ARKADAŞLARIMIZ BAYILDI"

Bazı arkadaşlarımız dayanamayıp bayıldı. Havası daha temiz başka bir alana geçtik ve orada beklemeye devam ettik. İçeriye duman gelmemesi için bulunduğumuz yerin kapıları kapatıldı ama bu kez de içerdeki oksijen yetmedi. Dışarı çıkıp başka bir yere geçtik. Yürümekte zorluk çekiyorduk.

"BORULARI DELDİK"

Boruları delip oradan hava almaya çalıştık. 11 saat madende kaldıktan sonra kurtulduk. Allah bizi ailemize bağışladı. Birçok arkadaşımız madenden çıkamadı yaşamlarını yitirdi. Hepsine Allah'tan rahmet diliyorum." / dha

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2014, 09:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER