Soma'da polis saldırısı, ÇHD'li avukatlar gözaltına alındı

Manisa Valiliği, Soma'da yapılması beklenen tüm gösteri, protesto ve yürüyüşleri yasakladı.

Soma'da polis saldırısı, ÇHD'li avukatlar gözaltına alındı
Valiliği dün olaylı biten yürüyüşün ardından, bugün de ilçeye yapılması beklenen tüm gösteri, protesto ve yürüyüşleri yasakladı.


VALİLİK YASAKLADI

Valilikten yapılan açıklamada, "İçinde bulunduğumuz bu acılı ve hassas dönemde bu tür yasa dışı provokatif eylemlere bundan sonra da müsaade edilmeyeceği kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi."NEDEN GELDİNİZ" SORUSU

Bu arada il dışından gelen otobüs ve araçlar ilçe girişinde durdurularak içindekilere kimlik kontrolü yapıldı, dışarıdan gelenler ilçe merkezine alınmadı.  Güvenlik güçleri durdurdukları otobüslere neden geldikleri soruluyor ve bazı kişilerin girişine izin verilmiyor.

SOMA'DAKİ FACİA İLE İLGİLİ TÜM GELİŞMELER İÇİN TIKLAYIN

AVUKATLAR GÖZALTINDA

İzmir Baro Başkanı Ercan Demir'in verdiği bilgiye göre, avukat Efkan Bolaç, Eğitim-Sen binasına doğru yürürken gözaltına alınmak istedi. İzmir ve Ankara Barosu'na bağlı avukatlar da polise itiraz etti. Çıkan gerginlik sırasında Bolaç ile birlikte 15 avukat gözaltına alındı. Gözaltına alınan isimler arasında ÇHD Başkanı Selçuk Kozağaçlı, Güray Dağ, Alihan Filav, Özgür Dinçer Çalım, Fatma Demirer ile İzmir Barosu'ndan Nergis Tuba Aslan, Ayşegül Karpuz ve Fatma Kara da var.

SPOR SALONUNA KAPATILDILAR

ÇHD'nin resmi Twitter hesabından bir açıklama yapan gözaltındaki Avukat Günay Dağ bir spor salonuna kapatıldıklarını yazdı.

GAZETECİLER DE İLÇE DIŞINA

Soma'da haber için bulunan gazetecilerden sarı basın kartı olmayanların da ilçe dışında bırakıldığı ifade edildi.

SOMA TABELASI DEĞİŞTİ

Soma'da yaşanan maden faciasının ardından bu tabela sosyal medyada paylaşılmaya başladı. Somalılar şehrin girişindeki tabelaya 105 bin -302 +? yazarak siyah bant çekti. /dha

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2014, 18:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER