TTB, Yusuf Yerkel'e Rapor Veren Doktoru Arıyor

Soma'da vatandaşı tekmeleyen Başbakan Danışmanı Yerkel'in, darp raporu aldığı açıklanmıştı. Türk Tabipleri Birliği o raporun doğruluğunu araştırıyor.

TTB, Yusuf Yerkel'e Rapor Veren Doktoru Arıyor
 TTB Genel Sekreteri Beyazıt İlhan, bu tür raporlara daha önce de rastladıklarını belirterek, “Bir vatandaşı döven üç polisin ‘elimiz acıdı’ diyerek rapor aldığına şahit olduk” dedi.

İlhan Hürriyet’e şunları söyledi:

"TTB OLARAK BU RAPORUN DOĞRULUĞUNU ARAŞTIRIYORUZ"

“Tabii bu tür olaylar çok vahim. Hem raporu alan için hem de raporu veren doktor için. Şimdi benzer bir olayın Soma’da meydana geldiğini öğrendik. Yapılan açıklamalarda vatandaşı tekmeleyen Başbakan Danışmanı Yusuf Yerkel’in, rapor aldığı söylendi. Biz TTB olarak şimdi bunun doğruluğunu araştırıyoruz. Konuyu hem SGK hem de Sağlık Bakanlığı nezdinde araştıracağız." 

"O RAPORA İMZA ATMAK SUÇTUR"

"Gerçekten böyle bir rapor varsa, o rapora imza atmak bir suçtur. Hekimlik meslek ilkeleri bakımından 6 aya kadar meslekten men cezası verilir. TCK‘da da 3 yıldan 8 yıla kadar ceza isteniyor."

"ASLA KABUL ETMEYİZ VE ÜSTÜNÜ ÖRTMEYİZ"

"Bir hekimin böyle asılsız bir rapor vermesini asla kabul etmeyiz ve üstünü örtmeyiz. Gereken neyse bunu yapacağız. Sonuçta bir doktor röntgen raporlarına göre, kişinin bedenindeki hasara göre rapor verir. Her şey açık seçik bir olayda böyle bir rapor düzenlendiyse kesinlikle bir skandaldır.” / Haberler.com

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2014, 20:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER