Boko Haram'ın Kaçırdığı Kızlardan Kötü Haber

Nijerya'da Boko Haram örgütü tarafından kaçırılan 200'den fazla kız öğrenciden ikisi, ağaca bağlanmış halde üstü başı kan ve yara bere içinde bulundu.

 Nijerya’da Boko Haram örgütü tarafından kaçırılan 200’den fazla kız öğrenciden ikisi feci şekilde bulundu. Önce tecavüz edilen kızlar bir ağaca bağlanmış halde ölüme terk edildi.  Dünyanın dikkat kesildiği o kızlardan kötü haber geldi. Çalılık bir alanda ağaca bağlanmış halde bulunan kızların üstü başı kan ve yara bere içindeydi.

KIZLARI AĞACA BAĞLAMIŞLAR

İşkence yapıldığı anlaşılan kızlara tecavüz de edilmişti. Milliyet'in haberine göre; İngiliz basınının önde gelen gazetelerinden Daily Mail'ın iddiasına göre okul üniformaları yırtılmış yüzünde ve vücudunda çizikler olan kızlar iplerle ağaca bağlanmıştı.

TECAVÜZÜ DOĞRULADILAR

O bilgilere göre daha önce örgütün elinde 2 yıl boyunca rehin tutulan 15 yaşındaki Baba Goni isimli bir genç, kızların bulunmasını sağladı. Kayıp 200 öğrenciyi arama çalışmalarına rehberlik eden cesur genç 2 kızın hayatını kurtardı.Ağaca bağlanmış halde sıcak havada ölüme terk edilen kızlar örgüt üyelerinin kendilerine tecavüz ettiğini doğruladı. / Haberler.com

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2014, 07:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Okuyucu
Okuyucu - 10 yıl Önce

amerikanın cebine para koyup eline silah verdiği bir örgüt. dünyaya mücahitleri kötü göstermeye çalışıyorlar. ayrıca bu bahaneyle nijerja ya girmeyi planlıyor. islamiyet ile alakası olmayan sapık bir grup.

SIRADAKİ HABER