TÜSİAD heyeti HDP'yi ziyaret etti

TÜSİAD heyeti HDP ile hükümetin hızla kurulması gerektiği konusunda önemli bir ziyaret gerçekleştirdi.

TÜSİAD heyeti HDP'yi ziyaret etti
TÜSİAD heyeti HDP ile hükümetin hızla kurulması gerektiği konusunda önemli bir ziyaret gerçekleştirdi. TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes, "Herkes kalıcı bir hükümet için çalışıyor. Bu oldukça önemli. Ciddi bir iradenin olduğunu görüyoruz. Erken seçim çalışmalarının gündemden uzaklaştığını söyleyebiliriz" dedi. 


Dün CHP ve MHP ile bir araya gelen ve "hızla hükümet kurulması gerektiği" açıklamasını yapan TÜSİAD heyeti bugün de AKP ve HDP ile bir araya geldi. AKP ile yapılan görüşmenin ardından TÜSİAD HDP Genel Merkezi'nde HDP Eş Başkanı Figen Yüksekdağ ve partililerle bir araya geldi. Yapılan görüşme sonrasında konuşan TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes, 4 parti ile yaptıkları görüşmelerin olumlu geçtiğini belirtti.


TÜSİAD'ın beklentilerini tüm siyasi partilerle paylaştıklarını söyleyen Symes, "Bunlar hükümetten beklediğimiz, demokratikleşme, kalkınma gibi konuları kendileriyle paylaştık. Büyüme için önemli başlıkları paylaştık. Diyalogun çok sağlıklı olduğu toplantılardan çıkıyoruz. Biz siyasi parti liderlerimizin büyük bir sağduyu ile hükümet kurmak için çalıştıklarını gördük. Herkes kalıcı bir hükümet için çalışıyor. Bu oldukça önemli. Ciddi bir iradenin olduğunu görüyoruz. Erken seçim çalışmalarının gündemden uzaklaştığını söyleyebiliriz" diye konuştu. 

Açıklamanın devamında daha önce sık sık AKP iktidarın hedefinde olan TÜSİAD, AKP ile yapılan görüşme sonrasında Başbakanla buzların eridiğini söyleyen Symes, "TÜSİAD'ın hiçbir şekilde bir tercihi yoktur. Tercihimiz güçlü, kalıcı bir hükümet kurulmasıdır. Herkes çalışıyor ama hayal de görmeyelim her partinin kendi çizgisi var" dedi.

TÜSİAD yapılan açıklama sonrasında HDP Genel Merkezinden ayrıldı. HDP Genel Merkez'inde görüşmeler TOBB heyeti ve MÜSİAD ile görüşmeler devam edecek. 

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2015, 12:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER