Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları mazbatalarını aldı

Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Neslihan Şedal ve Abdullah Zeydan, mazbatalarını aldı ve halka teşekkür etti.

Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları mazbatalarını aldı

Van'da, Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Neslihan Şedal ve Abdullah Zeydan, mazbataların aldı. Şedal ve Zeydan'a yüzlerce partili eşlik etti. Mazbatalarını alan eşbaşkanlar, belediye binasına gitmeden önce halka kısa birer konuşma yaptı.

"Halkın mücadelesi zaferle sonuçlandı"

Mazbatayı aldıktan sonra kitleye seslenen Eşbaşkan Şedal, “Yüzyıllardır bu topraklarda eşitlik, adalet ve kolektif vicdanı yeniden bu toplumda tesis edebilmenin mücadelesini uzun yıllardır veriyoruz. Yerel yönetimlerde de aynı fikriyatla mücadelemiz devam ediyor. Özellikle 2024 seçimlerine hazırlanırken, ön seçimlerden bu yana adaylarının etrafından kenetlenen başta genç yoldaşlarımıza, kadınlara, halklara, anneleri, sivil toplum kuruluşlarına ve kentimizin tüm dinamiklerine bir kez daha teşekkür ediyoruz” dedi.

690x450nc-v-05-04-2024-mazbata-aliniyor4.jpg

"Toplumsal barışa ihtiyacımız var"

Teşekkürlerini sunan Zeydan ise, “Kısa bir süreliğini de olsa hukukun, adaletin askıya alındığı bir süreçten geçtik. Demokrasiden, hukuktan, adaletten yana tavır alan başta iradesini sahiplenen başta Van halkına ve duyarlılık gösteren herkese teşekkür ediyoruz. YSK’nin aldığı bu kararı ülkemizde hukukun üstünlüğü, adaletin tesisi ve toplumsal barışın, birlikte ve onurlu bir yaşamın iradesini daha da güçlendirmiştir. Coğrafyamızın artık çatışmaya, hukuksuzluklara ihtiyacı yok. Hepimizin toplumsal barışa, birlikte, onurlu bir yaşamı tesis etme sorumluluğumuz var. Artık toplumsal barışı etme, güzel kentimize, halkımıza güzel hizmetler yapma zamanıdır” diye konuştu.

Mazbatının ardından eşbaşkanlar kalabalık bir kitle ile belediye binasına geçti.

690x450nc-v-05-04-2024-esbaskanlar-belediye-binasi-2.jpg

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER