Yeni belediye başkanı makam araçlarını satışa çıkardı

Hatay Defne'de seçimi kazanan CHP'li Özgün, göreve başlamasının ardından "ilk icraat" olarak belediyenin tüm makam araçlarını satışa çıkardı: Ben dahil kimse makam aracı kullanmayacak.

Yeni belediye başkanı makam araçlarını satışa çıkardı

Hatay'ın Defne'de ilçesinde yüzde 45.83'lük oyla seçimi kazanan CHP'li Halil İbrahim Özgün, belediyenin tüm makam araçlarını satışa çıkardı. 

Sosyal medya hesaplarından bir açıklama yayınlayan Özgün "Tasarruf yapacağımızın sözünü vermiştik. Ben dahil kimsenin makam aracı kullanmasını istemiyoruz" dedi.

CHP'li Halil İbrahim Özgün'ün açıklaması şöyle: "Değerli Defneliler merhaba. Belediyeyi şeffaf ve denetlenebilir şekilde yöneteceğimizin sözünü vermiştik. Tasarruf yapacağımızın sözünü vermiştik. Arkamda gördüğünüz araçlar belediyenin makam araçları. Bunların dışında da daha önceki belediye başkanımızın kiralık olarak kullandığı daha yeni ve daha lüks bir araç vardı. O aracı da iade ettik. Arkamda gördüğünüz makam araçlarını da satışa çıkarıyoruz. Bu araçları satacağız. Parasını da belediyeye alacağız. Ben dahil hiç kimsenin belediye bünyesinde makam aracı kullanmasını istemiyoruz. Bu icraatımız Defnemize hayırlı olsun."
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Şahin
Hasan Şahin - 2 ay Önce

Önce tebrik ederiz sayın başkanım başarılar dileriz . Bu satışa çıkan araçların fiyatları ve modelleri nedir bilgilendirirseniz seviniriz saygılarımla . Hasan Şahin .Fransa tel 0033637069360

SIRADAKİ HABER