Vize krizine yeni gözaltı kararı neden olmuş

ABD'nin dün gece Türkiye'ye vizeleri durdurmasının, ikinci bir konsolosluk çalışanı hakkında FETÖ gerekçesiyle tutuklama kararı alınmasından kaynaklandığı ortaya çıktı. Buna göre Türkiye, Amerikan Konsolosluğu'nda Emniyet'le ilişkileri götüren bir isim için tutuklama kararı çıkardı.

Vize krizine yeni gözaltı kararı neden olmuş
ABD’yle dün gece patlak veren vize krizinin altından yeni bir gözaltı kararı çıktı. ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Metin Topuz’un FETÖ bağlantısı gerekçesiyle tutuklanması sonrasında iki ülke dün gece karşılıklı olarak vizeleri durdurmuştu. Hürriyet’in haberine göre, ABD’nin pazar akşamı duyurduğu vize kararının sebebi, dün verilen ikinci bir tutuklama kararıydı.


‘KONSOLOSLUKTAN ÇIKMIYOR’

Buna göre dün sabah, Amerikan Konsolosluğu’nda Emniyet’le ilişkileri götüren bir isim için Başsavcılık tarafından verilen tutuklama kararı tebliğ edildi. Tutuklama kararı verilen kişinin de Türk vatandaşı olduğu ve eşinin FETÖ’nün çağrısından sonra Bank Asya’ya para yatırdığı saptandı belirtiliyor. Gözaltı kararı verilen kişinin henüz yakalanmadığı ve konsolosluktan dışarıya çıkmadığı da belirtiliyor. (Hürriyet)

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2017, 13:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER