Yüksek: Barışın mücadelesinden asla vazgeçilmemeli

Tutuklanan DBP Eş Genel Başkanı Yüksek, gönderdiği mesajda, “Bizler her zaman biat etmeden, çözümden yana, demokrasi ve özgürlük mücadelesinde aynı noktadayız. Halkımız ve demokrasi güçleri özgürlük ve onurlu bir barışın mücadelesinden asla vazgeçmemelidirler” dedi.

Yüksek: Barışın mücadelesinden asla vazgeçilmemeli

Basına yaptığı açıklamalar gerekçe gösterilerek tutuklanan ve Adana Kürkçüler F Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderilen Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, kendisini ziyaret eden İnsan Hakları Derneği (İHD) Adana Şubesi Eş Başkanı Avukat İlhan Öngör aracığıyla kamuoyuna mesaj gönderdi.

Yüksek ile cezaevinde görüştüğünü aktaran Öngör, Yüksek’in moralinin yerinde olduğunu, şuan için bir odada tek başına kaldığını ve önümüzdeki günlerde ise yanına birkaç tutuklunun verileceğini aktardı.

“Daha güçlü mücadele etmeliyiz”

Öngör, Yüksek ile görüşmesinde Yüksek’in şu mesajları verdiğini söyledi:

“Nerde olursak olalım, içerisi dışarısı fark etmez. Bizler her zaman biat etmeden, çözümden yana, demokrasi ve özgürlük mücadelesinde aynı noktadayız. Halkımız ve demokrasi güçleri özgürlük ve onurlu bir barışın mücadelesinden asla vazgeçmemelidirler.

“AKP iktidarı ciddi anlamda bir kırılma yaşıyor ve bu kırılma daha da derinleşecektir. Bizler bu derinleşen AKP kırılmasında Türkiye ve Kürdistan halkları olarak birlikte ve daha güçlü mücadele etmeye devam etmeliyiz. Bu vesile ile tüm demokrasi güçlerine ve halklarımıza en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2016, 11:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER