Yüksekova- Hakkari kara yolu heyelan nedeniyle kapandı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde etkili olan sağanak, Yüksekova-Hakkari kara yolu üzerinde bulunan ve yapımı süren tünel bölgesinde heyelana neden oldu. Tepelerden sel suları ile birlikte akıp gelen çamur nedeniyle yol ulaşıma kapandı.

Yüksekova- Hakkari kara yolu heyelan nedeniyle kapandı

Yüksekova ve çevresinde bugün öğlen saatlerinde sağanak etkili oldu. Hayatı olumsuz yönde etkilen sağanak, Yüksekova-Hakkari kara yolunun 30'uncu kilometresinde bulunan ve yapımı devam eden tünel girişinde heyalana neden oldu. 

Sel suları ile birlikte tünelin üst tarafındaki tepelerden akıp gelen çamur nedeniyle kara yolu ulaşıma kapandı. Onlarca aracın mahsur kaldığı bölgeye iş makineleri sevk edilirken, yolda mahsur kalan bir kişi sel ve heyelanın geliş anını cep telefonu ile kaydetti. Kara yolu ise 2 saat süren çalışmanın ardından tek şerit halinde ulaşıma açıldı.

İLÇE MERKEZİ SEL SULARI ALTINDA KALDI

Yüksekova ilçe merkezinde de aniden bastıran sağanak, sele neden oldu. Saat 16.00 sıralarında başlayan ve yaklaşık yarım saat süren yağmur, Yüksekova ilçe merkezinde hayatı felç etti.

İlçe merkezi ile devlet hastanesi arasında bulunan ipekyolu Caddesi, sel suları ile birlikte dere yatağına dönüştü. Aralarında kamyonların da bulunduğu birçok araç, sürücülerin kontrolünden çıkarak refüje çıktı.  İlçenin Akalın ve İnanlı mahalleleri ise sel sularıyla birlikte göle dönüştü. İlçedeki birçok binanın bodrum ve giriş katlarını su bastı. Mahsur kalanlar iş makineleriyle kurtarıldı. Yağmurun durması ile birlikte ekipler tarafından yoğun bir çalışma başlatıldı. / DHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER