Yüksekova'da çatışma: 3 kişi yaşamını yitirdi

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde Orman, Mezarlık ve Kışla Mahallelerine polisin girmeye çalışması üzerine çatışma çıktığı belirtildi.

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

Hakkari’nin Yüksekova İlçesinde dün gece saatlerinde polisin Ormanlık, Mezarlık ve Kışla mahallelerine girmeye çalışması üzerine çatışma çıktığı belirtildi.

Hakkari valiliği, ilçede saat 23.30’dan itibaren ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan etmişti.  Yasağın başlamasının ardından Kışla mahallesinde patlama sesleri duyulduğu ifade edilierken patlama sesleriyle birlikte Kışla, Orman ve Mezarlık mahallelerinde çatışmalar şiddetlendiği belirtildi.

Efeler Taburu’ndan ise Mezarlık Mahallesi’ne tanklarla top atışı yapıldığı ifade edildi.

DİHA: 3 kişi yaşamını yitirdi

Dicle Haber Ajansı’nda (DİHA) yer alan haberde Yüksekova’da en az 3 kişinin yaşamını yitirdiği, 7'si ağır çok sayıda yaralı olduğu belirtildi.

Bölgede çok sayıda sivilin mahsur kaldığı belirtilen haberde sivillerin mahsur kaldığı mahallelere giden ilçe halkına ise zırhlı araçlardan rastgele ateş açıldığı ifade edidli.

Buldan: Geverle görüştüm

Halkların Demokratik Partisi (HDP)  Grup Başkanvekili Pervin Buldan kişisel twitter hesabından yaptığı açıklamada “Geverle görüştüm.Top sesleri ile tencere, tava sesleri birbirine karışmış” dedi.

1

 

 

 

HDP Hakkari Milletvekili Nihat Akdoğan da “Halkımız her iki taraftan da canların toprağa düşmemesi adına araya girmiştir. Bunu görmeliler” dedi.

İlçede yoğun hava hareketliliği yaşandığı ve çatışmalar devam ettiği belirtildi. / İMC

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2015, 13:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER